REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 30 październik 2014 00:00

Dziewczęta UKS „Lider” Jasło przy Gimnazjum nr 1 w Jaśle w finałach ogólnopolskich piątej edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w Warszawie

DSC01646W dniu 11 września 2014 roku drużyna dziewcząt UKS „Lider” Jasło przy Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej wzięła udział w turnieju piłkarskim-V Turniej Orlika o Puchar Premiera RP.


Wygrywając w eliminacjach gminnych 1:0 z Gimnazjum nr 4 w Jaśle oraz 2:0 z Zespołem Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle, uzyskała awans do dalszego etapu. Następnie odbyły się eliminacje wojewódzkie (Jasło, 24.09.2014r.), w których drużyna UKS „Lider” Jasło wygrała 4:1 z UKS „Piastek” Miejsce Piastowe oraz 4:0 z „Żarniak” Jaśliska i awansowała do półfinału wojewódzkiego. W półfinale ( Jasło, 30.09.2014r) drużyna z Jasła ponownie spotkała się z UKS „Piastek” Miejsce Piastowe, remisując 0:0, wygrywając 7:0 z UKS Sokół Dydnia i 3:0 z Publicznym Gimnazjum w Dubiecku, tym samym zapewniła sobie zasłużony awans do finału wojewódzkiego.
Finał wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP odbył się 5.10.2014r. na obiektach sportowych w Kolbuszowej, gdzie najlepsze drużyny walczyły o mistrzostwo Podkarpacia. Drużyny rywalizowały także o cenne puchary, medale, dyplomy, ale przede wszystkim o prawo startu w Wielkim Finale w Warszawie.
Dziewczęta UKS „Lider” Jasło, doznając licznych kontuzji wywalczyły mistrzostwo Podkarpacia oraz upragniony awans do finału ogólnopolskiego piątej, jubileuszowej edycji największej piłkarskiej imprezy dzieci i młodzieży- Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.
Drużyna z Jasła, grając w finale wojewódzkim, zdobyła mistrzostwo Podkarpacia dziewcząt starszych 12-13 lat (2001-2002) w Kolbuszowej, wygrała 2:0 z UKS Tęcza Ulanów oraz zremisowała 0:0 z UKS Wólka Niedźwiedzka i 1:1 z Orlikiem Przemyśl.

DSC01554

W dniach 15-18 października dziewczęta z UKS „Lider” Jasło rywalizowały w Warszawie w finałach ogólnopolskich piątej edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, w którym brały udział 64 najlepsze zespoły w czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców wyłonione w eliminacjach na szczeblu lokalnym, gminnym i wojewódzkim.
Drużyna w składzie: Klaudia Gniadek, Katarzyna Goleń, Kamila Wachowicz, Julia Świątek, Milena Kosiba, Izabela Mroczka, Samuela Bałdyga, Daria Zabawa, która w tych zawodach reprezentowała województwo podkarpackie, zajęła 11 miejsce w Polsce. Trenerzy zespołu to: Sławomir Rak i Mariusz Maczuga.
Oprócz turnieju piłkarskiego nasze zawodniczki uczestniczyły w innych atrakcjach. Jedną z nich było wejście na mecz piłki nożnej T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa podejmowała Lechię Gdańsk. Ponadto dziewczęta zwiedziły Stadion Narodowy oraz osobliwości Warszawy. Wzięły również udział w programie telewizyjnym Quiz Orlika nadawanym przez TVP Sport. Oprócz uczestników finału ogólnopolskiego w quizie wystąpili znani sportowcy (m.in. Sylwia Gruchała, Mariusz Czerkawski, Robert Sycz, Marek Dąbrowski, Jacek Czachor i Jakub Kosecki), artyści (Liber) i celebryci (Natalia Siwiec oraz bracia Mroczek).
Turniej zorganizowano bardzo profesjonalnie. Na wszystkie mecze dowożono nas autokarami. Jadąc na otwarcie turnieju oraz na nagranie programu telewizyjnego, byliśmy eskortowani przez policję. Wszystkie zawodniczki są pod dużym wrażeniem samego turnieju i przygotowanych atrakcji.
Wyniki fazy grupowej: UKS „Lider” Jasło- Dziesiątka Kraków 0:1, UKS „Lider” Jasło- LUKS Dalia Popielów 0:2, UKS „Lider” Jasło- MUKS 2 Gorzów Wielkopolski 0:3.
Mecze o miejsca 9-16: UKS „Lider” Jasło- UKS Orzeł SP Konarzyce 4:0, UKS „Lider” Jasło- UKPK Kania Toruń 0:1, UKS „Lider” Jasło- Futbolistki ZSO Wydminy 1:0.
Turniej wygrały zawodniczki MUKS Praga Warszawa przed UKS Olimpia Szczecin i MUKS 2 Gorzów Wielkopolski.
Należy dodać, że już po raz drugi braliśmy udział w finałach ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W zeszłym roku chłopcy zajęli V miejsce. W tym roku reprezentowały nas dziewczęta UKS „Lider” Jasło przy Gimnazjum nr 1.
Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Urzędowi Miasta Jasła, Rodzicom, Sponsorom (Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o., Polskie Centrum Wody s.c., Zajazd pod Skałą, Tekpud Sp. z o.o., Cukiernia Wlezień Zofia, Bud- Mario Mariusz Gumienny), dzięki którym cały turniej był dla naszych dziewcząt niezapomnianym przeżyciem.

Sławomir Rak

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin