REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 10 październik 2014 00:00

Drużyna żeńska AZS PWSZ KARPATY MOSIR KHS KROSNO zainaugurowała sezon 2014/2015

DSC 5925Ostatni weekend był szalenie udany dla obu naszych drużyn siatkarskich.


Zarówno drużyna seniorek, jak i seniorów Karpat Krosno na własnych parkietach odniosły zwycięstwa, przynoszące każdej z drużyn 3 punkty.
Drużyna żeńska AZS PWSZ KARPATY MOSIR KHS KROSNO zainaugurowała sezon 2014/2015 meczem z SMS PZPS Szczyrk. Krośnianki dość łatwo poradziły sobie z młodymi zawodniczkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Chociaż mecz rozpoczął się pechowo dla naszego zespołu, gdyż kontuzji nabawiła się libero naszej drużyny - Paulina Czekajska, nasze seniorki niesione dopingiem niezawodnego Klubu Kibica nie zostawiły rywalkom nawet cienia nadziei na wywiezienie z hali MOSiR upragnionych 3 punktów. Karpatki pewnie wygrały kolejne sety: 25:13, 25:14, 25:16 i wspólnie ze zgromadzoną publicznością bardzo cieszyły się ze swojego pierwszego ligowego sukcesu. MVP meczu w drużynie Karpat została Aleksandra Mikołajewska w nagrodę otrzymując pamiątkową statuetkę. Wspaniały słodki prezent w postaci tortu ufundowanego przez cukiernię JoAsia z Krosna odebrała od Klubu Kibica i zaprzyjaźnionych kibiców z Hiszpani - kapitan Agnieszka Wajda. Zwycięstwo w inauguracyjnym meczu dobrze prognozuje na przyszłość i z pewnością podbuduje morale naszych zawodniczek.
Trener Karpat Dominik Stanisławczyk tak podsumował sobotni mecz: "Zagraliśmy dobry mecz, spotkanie ułożyło się tak jak sobie założyliśmy. Naszym podstawowym założeniem było ograniczenie do minimum własnych błędów. Nie podejmowaliśmy dużego ryzyka w zagrywce czy ataku ale przynosiło to rezultat więc nie trzeba było tego zmieniać. Gratulacje dla dziewczyn za to, że potrafiły utrzymać koncentrację przez cały mecz i nie popełniały błędów seriami, bo z tym mieliśmy największy problem w grach przedsezonowych. Bardzo cieszę się, że tak udanie rozpoczęliśmy nowy sezon - pomimo iż nie wiedzieliśmy za wiele o drużynie ze Szczyrku, nasze zwycięstwo było okazałe, a to doda nam pewności siebie przed następnymi meczami. Jedyną złą informacją jest ta o kontuzji Pauliny Czekajskiej, zwłaszcza, że na treningach spisywała się bardzo dobrze. Trzymam kciuki aby uraz ten nie był poważny i żeby szybko dołączyła do nas z powrotem."
Przed rozpoczęciem meczu zawodniczki obydwu drużyn rozdawały dla kibiców odblaski w ramach prowadzonej przez KSS Karpaty Krosno i KHS Krosno akcji "Bądź widoczny - noś odblaski".

Na fali sukcesu Karpatki rozegrały w niedzielę kolejne udane spotkanie z SMS PZPS Szczyrk. Tym razem był to mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski. I w tym spotkaniu krośnianki nie dały pola do popisu przeciwniczkom. Z wyjątkiem ostatniego seta, w którym zespół SMS w początkowej jego fazie zdobył nawet dwupunktową przewagę Karpatki nie pozwoliły rywalkom na nawiązanie walki. Pomimo czasem lekkiego chaosu na boisku udane skończone ataki i skuteczne bloki pozwoliły naszej drużynie wygrać i ten mecz 3:0. Kilkoma asami serwisowymi popisały się Prokop i Bączyńska a zaskakujące opadające zagrywki Agnieszki Oyibo skutkowały sporymi problemami w przyjęciu u przeciwniczek i brakiem wyprowadzenia ataków.
Jak mówi przysłowie "pierwsze koty za płoty". Z podniesionymi głowami Karpatki ruszają do następnych bojów o ligowe punkty. Kolejny mecz rozegrają we własnej hali w najbliższą sobotę (11.10) o godzinie 18:00 a po przeciwnej stronie siatki stanie zespół Budowlani Toruń.
W sobotę swój drugi mecz sezonu 2014/2015 rozegrali również II ligowi seniorzy. Naszym Panom przyszło zmierzyć się z lokalnym rywalem - Błękitnymi Ropczyce. Te derbowe pojedynki Podkarpacia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców i wywołują niemałe emocje. Tak też było i tym razem. Jednak takiego przebiegu spotkania nie spodziewał się chyba nikt. Pierwszą odsłonę meczu Karpaty dość pewnie wygrały 25:18, drugi set przysporzył naszej drużynie trochę więcej problemów, ale również zakończył się dla nas korzystnie 25:23. Prawdziwym horrorem zarówno dla zawodników, jak i kibiców okazał się set trzeci. Po kolejnych piłkach setowych szansę na przypieczętowanie wyniku miały Karpaty Krosno. Niestety tę wojnę nerwów wygrali siatkarze Błękitnych i czwarty set padł łupem przyjezdnych w rzadko spotykanym bardzo wysokim stosunku punktowym 36:38! Siatkarze Karpat nie pozwolili jednak wydrzeć sobie zwycięstwa przed własną publicznością, na swoim terenie i ostatniego seta wygrali 25:21. Tym samym do swojej ligowej punktacji dopisali 3 "oczka" i po dwóch kolejkach są w czołówce tabeli.

Sponsor tytularny - Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" S.A. - ufundował nagrody rzeczowe dla drużyn przyjezdnych. Nagrody odebrali: trener SMS PZPS Szczyrk Pan Andrzej Peć oraz Przemysław Bryliński - długoletni zawodnik Karpat, obecnie grający w Ropczycach.
Obydwu zespołom Seniorskim serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów. Wszystkich Państwa zaś zapraszamy na kolejne rozgrywki naszych drużyn do hali MOSiR (I liga kobiet) i hali przy ulicy Legionów (II liga mężczyzn). Pamiętajmy, że wspólny doping potrafi być szalenie motywujący dla zawodników w myśl zasady, że "kibice to 7 zawodnik drużyny".

AZS PWSZ KARPATY MOSIR KHS KROSNO

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin