REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 29 sierpień 2014 00:00

Wychowankowie Szóstki na Mistrzostwach Polski

aPięciu zawodników Szóstki Jasło, wychowanków trenera Artura Tomaszewskiego i Pawła Kasprzyka: Patryk Korneusz, Kamil Piątkowski, Szymon Blezień, Norbert Sajdak i Grzegoprz Żytniak grających na wypożyczeniu  w drużynie Karpat MOSiR Krosno na czas nauki w GOSSM w Krośnie, wzięło udział w Klubowych Mistrzostwach Polski kategorii U-14-Nike Premier Cup 2014.


Rywalizacja odbywała się na obiektach SMS-u Łódź, gdzie  obok ekipy z Krosna udział wzięło 15 drużyn, mistrzów pozostałych 15 województw. Krośnieńska drużyna już po zwycięstwie w dwóch pierwszych meczach grupowych, zapewniła sobie zwycięstwo w grupie - 2-0 z Motorem Lublin (bramka N.Sajdak i sam.), oraz 2-1 z SMS Łódź (K.Piątkowski 2). W ostatnim meczu wprawdzie ulegli 1-2 (P.Korneusz) UKP Zielona Góra, ale wynik tego spotkania nie miał znaczenia dla układu tabeli. Tym samym podkarpacka drużyna weszła do ósemki najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. W ćwierćfinale znalazła się wśród takich ekip jak: Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, SMS Łódź, Korona Kielce, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin, a więc towarzystwo doborowe. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem  okazała się Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin, która jest jedną z najlepiej i najprężniej rozwijających się Akademii w Polsce. Po bardzo dobrej grze i zaciętym spotkaniu, wynik nie został rozstrzygnięty(0-0), dopiero w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Lubina. Szkoda ponieważ na boisku nasza drużyna nie ustępowała na pewno, a karne to już niestety loteria. Mimo wszystko udział w Nike Premier Cup 2014 należy uznać za bardzo udany, a patrząc na choćby zdobywane bramki, wychowankowie Szóstki czynnie przyczynili się do sukcesu drużyny Karpat MOSiR Krosno, w której obecnie grają. Serdecznie gratulujemy sukcesu całej ekipie, który dowodzi że na Podkarpaciu również można dobrze grać w piłkę, przy maksymalnym zaangażowaniu w trening. Poniżej wyniki meczy fazy finałowej zawodów:
Ćwierćfinały:
Karpaty MOSiR Krosno - AP Zagłębie Lubin 0-0 k. 5-6
Legia Warszawa - SMS Łódź 2-0
Korona Kielce - Lech Poznań 0-1
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1-2

Półfinały: 
Legia - Lech 1-0
Zagłębie - Pogoń 2-3

Mecz o 3 miejsce:  
Lech - Zagłębie 0-2

Finał:  
Legia - Pogoń 2-1

,,Szóstka" Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin