środa, 19 luty 2014 11:45

Kolejne sukcesy Jasielskich narciarzy w Pucharze Polski 2013/14

narciarze

Z powodu braku śniegu i silnego wiatru w Dusznikach Zdrój kolejny cykl Pucharu Polski w Biegach Narciarskich został przeniesiony do Tomaszowa Lubelskiego.

W dniach 7-9. 02.2014r. znów jaślanin sięgnął po dwa złote medale, a w ostatni dzień w Ogólnopolskim Biegu Hetmańskim dołożył jeszcze jedno. Alan Ciborowski na 8 biegów w tym sezonie 7-krotnie zwyciężał. Obecnie ma taką przewagę punktową nad drugim, że raczej dowiezie zwycięstwo w całym cyklu.
Mamy również powody do radości z następców Alana, ponieważ jego siostra Roksana zajęła 6 i 7 miejsce, jej kuzyn Itan 22, a Radek Dybka 25, natomiast we wspominanym wcześniej Ogólnopolskim Biegu Hetmańskim kolejno 4,2 i 4 miejsce.
Klub Sportowy SPEED Jasło awansował z 15 na 12 pozycję w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając kluby z Zakopanego, Katowic i Karpacza. Należy dodać, że łącznie w ,,Biegu na Igrzyska” wzięło udział 50 klubów z całej Polski więc możemy mieć powody do dumy i radości.

UMJ