REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 18 styczeń 2014 23:09

Zakopiańska wygrana Słoweńców

IS min

Jurij Tepes, Robert Kranjec, Jernej Damjan i Peter Prevc stanęli na najwyższym stopniu podium drużynowego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem.


Druga lokata przypadła w udziale reprezentantom Niemiec, a trzecie miejsce zajęli Austriacy. Biało-czerwoni uplasowali się tuż za podium, do którego zabrakło im 6,3 punktu.

IS IMG 0034 2


IS IMG 0123 2


23 tysiące kibiców zgromadzanych pod Wielką Krokwią obejrzało bardzo emocjonujące zawody z reprezentantami Słowenii w rolach głównych. Po pierwszej serii podopieczni Gorana Janusa zajmowali czwartą lokatę za Niemcami, Austriakami oraz biało-czerwonymi. Słoweńcy tracili jednak zaledwie 8,4 punktu do prowadzących Niemców i po świetnych skokach w drugiej części konkursu wysunęli się na prowadzeni. Szczególnie udanie na Wielkiej Krokwi zaprezentowali się Peter Prevc (134,5 m) oraz Jernej Damjan (131,5 m). – To były dla nas bardzo dobre zawody i cieszymy się, że udało nam się wygrać, choć po pierwszej serii zajmowaliśmy czwarte miejsce – powiedział po zawodach Damjan. – Ja osobiście po dobrych startach w sezonie letnim miałem nienajlepszy początek w zimie. Cieszę się, że zaczynam spisywać się coraz lepiej i mam nadzieję, że to moje dobre skakanie utrzyma się na dłużej – dodał Słoweniec.

IS IMG 0700 2


IS IMG 2778 2Prowadzący po pierwszej serii Niemcy stracili do zwycięzców aż 11,7 punktu. Choć Andreas Wank oraz Severin Freund poprawili swoje rezultaty z pierwszej części, to jednak trochę gorzej spisali się Freitag i Wellinger, co zdecydowało o ich drugiej lokacie. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy, w drużynie których drugie skoki zepsuli Manuel Poppinger (114 m) oraz triumfator Turnieju Czterech Skoczni Thomas Diethart (121 m).

Polacy w składzie Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Kamil Stoch zakończyli zawody tuż za podium. Wśród biało-czerwonych w sobotnich zawodach najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który oddał skoki na odległość 131 i 132,5 m. W pierwszej serii bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Stoch (132,5m), jednak w drugiej lądował o 6,5 metra bliżej. Klemens Murańka uzyskał 118,5 oraz 122,5 metra, natomiast Jan Ziobro w pierwszej serii skoczył na odległość 126 metrów, w drugiej rundzie poprawiając wynik o 0,5 metra. 

W niedzielę na Wielkiej Krokwi odbędą się zawody indywidualne Pucharu Świata z udziałem aż jedenastu Polaków. Początek konkursu o godzinie 14:00.
Pełne wyniki dzisiejszych zawodów: http://data.fis-ski.com/pdf/2014/JP/3903/2014JP3903RL.pdf

Sławomir Rykowski /NIKO SPORT MEDIA/

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin