środa, 30 październik 2019 10:39

Scenariusz dla trzech aktorów

Scenariusz dla trzech aktorówJana Peszka oraz Mikołaja i Andrzeja Grabowskich mieli okazję podziwiać w niedzielę, 27 października br., widzowie XI Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle.

Podkarpacki E-senior – włącz notebook’a zobacz wnukaOd 4 do 18 listopada w Urzędzie Miasta w Jaśle odbywać się będzie rekrutacja do projektu „Podkarpacki E-Senior”.

Liga Naukowa z LOTOSEM … czyli młodzi i kreatywni znowu w akcjiJuż po raz szósty, po krótkiej przerwie, wystartowała Jasielska Liga Naukowa z Lotosem.

maluchDo 13 listopada 2019 r. samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „MALUCH+" 2020.

zusRozpatrywanie wniosków rozpoczęło się 1 października.

czwartek, 10 październik 2019 09:37

Aktywne przejścia już działają

Aktywne przejścia już działająW czerech lokalizacjach na terenie miasta pojawiły się aktywne przejścia dla pieszych.

Pierwsza transza bezpłatnych szczepień przeciwko grypie zakończona – kolejna po 16 październikaZakończyła się pierwsza transza darmowych szczepień przeciwko grypie (400 szczepionek) dla jaślan powyżej 60 roku życia.

Mobilna pracownia multimedialna dla Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 2 października dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle Gabriela Zdunek-Gajda odebrała z rąk Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego oraz Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty nagrodę Laureata Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. 

niedziela, 06 październik 2019 19:40

Konkurs na najlepszy biznesplan rozstrzygnięty

Konkurs na najlepszy biznesplan rozstrzygniętyKonkurs na najlepszy biznesplan z branży ICT dobiegł końca.

Powstała pierwsza farma dyniowa w południowo-wschodniej PolsceOd lat niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, zaczynają niedawno znajdować swoich fanów również w Polsce.

Sportowe emocje i dobra zabawa podczas IV Biegu Beskidnika w FoluszuKolejna edycja Biegu Beskidnika za nami. 29 września 2019 r, mogliśmy ponownie spotkać się z miłośnikami biegów górskich w Foluszu, których i tym razem nie zabrakło.

Jasielski Budżet Obywatelski 2020 rozstrzygniętyProjekt dotyczący budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle wygrał w tegorocznej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego.

„Ocalić od zapomnienia. Zbiory artystyczne z przełomu wieków”Jasielski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury na realizację zadania pn. „Ocalić od zapomnienia. Zbiory artystyczne z przełomu wieków”.

piątek, 30 sierpień 2019 09:15

W ZUS sam potwierdzisz dane

W ZUS sam potwierdzisz daneJesteś przedsiębiorcą i pilnie potrzebujesz potwierdzenia z danymi, które są na Twoim koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych?

piątek, 30 sierpień 2019 09:12

Widzieć człowieka w prawie

Widzieć człowieka w prawieNajwiększym wyzwaniem prawa, w tym prawa pracy, jest człowiek - powiedziała na wstępie Maria Bosak-Sojka, która była gościem Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.