wtorek, 19 marzec 2019 16:40

Malarskie emocje

malarskie emocje 1Kilkadziesiąt obrazów Iwony Jankowskiej-Mihułowicz i Józefa Franczaka można oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

Jasielska młodzież na lekcji prawa z sędzią Anną Marią Wesołowską w ramach kampanii „Ty decydujesz”Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce.

wtorek, 19 marzec 2019 16:13

Niewygodny problem odsuwa się w czasie

Niewygodny problem odsuwa się w czasieRadni powiatu jasielskiego nie zajmą się teraz trudną sytuacją Szpitala ponieważ …

Pół miliona złotych na jasielski budżet obywatelski – złóż projekt Od 15 marca do 30 kwietnia każdy mieszkaniec Jasła może złożyć w ramach budżetu obywatelskiego projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany.


Propozycje po weryfikacji zostaną poddane głosowaniu, a zwycięskie zostaną wykonane. Na ten cel, z budżetu miejskiego, przeznaczono 500 tysięcy złotych.

- W tym roku na projekty w ramach budżetu obywatelskiego zarezerwowaliśmy pół miliona złotych. Jest to kwota pozwalająca na zrealizowanie inwestycji, które mogą okazać się bardzo ciekawe i ważne dla naszego miasta – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Składanie projektów
Propozycję projektu do budżetu obywatelskiego może złożyć mieszkaniec Jasła, który ukończył 13 lat (listę poparcia projektu musi podpisać co najmniej 25 mieszkańców). Projekt musi być realizowany na terenie będącym własnością Miasta, a jego realizacja musi być zakończona w 2020 roku (Ważne! Celem projektu nie może być opracowanie dokumentacji projektowej - projektu budowalnego, architektonicznego itd.).

Formularze z propozycjami projektów zostaną poddane weryfikacji przez powołany specjalnie w tym celu zespół, który będzie oceniał zgodność złożonych projektów z przepisami prawa, możliwość wykonania technicznego oraz kosztorys. Formularze zgłoszeniowe projektów dostępne będą w Urzędzie Miasta Jasła oraz na stronie internetowej konsultacje.um.jaslo.pl od 15 marca.

Głosowanie
Zagłosować na dany projekt będzie można jednorazowo za pomocą Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych lub za pomocą karty do głosowania wydanej w punkcie informacji Urzędu Miasta w Jaśle.
Pytania dotyczące budżetu obywatelskiego, zarówno merytoryczne jak i techniczne, można kierować Urzędu Miasta w Jaśle tel.13 44 86 319, email:

Budżet obywatelski

Harmonogram budżetu obywatelskiego Jasła na rok 2020:
składanie propozycji projektu – od 15 marca do 30 kwietnia 2019 r.
weryfikacja złożonych projektów – do 31 maja 2019 r.
publikacja wyników weryfikacji - do 10 czerwca 2019 r.
wniesienie pisemnego odwołania w sprawie projektu niedopuszczonego do głosowania - 3 dni od daty opublikowania listy projektów
rozpatrzenie wniesionego odwołania - do 30 czerwca 2019 r.
sporządzenie i ogłoszenie listy projektów poddanych głosowaniu - do 15 lipca 2019 r.
głosowanie - do 30 września 2019 r. (co najmniej 21 dni głosowania)
zatwierdzenie listy projektów do realizacji oraz ich upublicznienie - do 31 października 2019 r.

Realizacja zatwierdzonych projektów nastąpi w 2020 roku.
Urząd Miasta w Jaśle

Pierwsze decyzje waloryzacyjne już wysłaneZUS rozpoczął wysyłkę listów z informacją o wysokości świadczenia po waloryzacji.

poniedziałek, 11 marzec 2019 17:29

Czterech jaślan wśród tryumfatorów

Czterech jaślan wśród tryumfatorówX plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka w 2018 roku

poniedziałek, 11 marzec 2019 17:22

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet8 marca br. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.

poniedziałek, 11 marzec 2019 11:42

Spotkanie z przedsiębiorcami - 15 marca

Spotkanie z przedsiębiorcami - 15 marcaRzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Urząd Miasta w Jaśle zapraszają jasielskich przedsiębiorców na spotkanie dotyczące udzielania kompleksowych i proinnowacyjnych usług doradczych.

poniedziałek, 11 marzec 2019 10:56

Konkurs „Policjant, który mi pomógł”

Konkurs  „Policjant, który mi pomógł”Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”

poniedziałek, 11 marzec 2019 10:46

Turniej czwórek

Turniej czwórekW dniu 8 marca 2019 młode siatkarki pod okiem trenerki Moniki Trojan rozegrały 5 meczy w II rundzie ligi czwórek w Jedlicze.

Urząd Miasta w Jaśle 1 marca – godzinne utrudnienia w ruchu na ulicy Staszica

Urząd Miasta w Jaśle 1 marca – godzinne utrudnienia w ruchu na ulicy Staszica

Młodzieżowa Rada Miejska – organizatorem międzyszkolnego turnieju piłki ręcznej 26 lutego Młodzieżowa Rada Miejska Miasta Jasła we współpracy z Urzędem Miasta w Jaśle zorganizowała Turniej Piłki Ręcznej dla Dziewcząt i Chłopców.

czwartek, 28 luty 2019 14:46

ZUS wysyła listy do przedsiębiorców

ZUS wysyła listy do przedsiębiorcówZakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ponad 2,5 mln listów do przedsiębiorców z podsumowaniem wpłat w ramach e-składki.

Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Burmistrza Miasta JasłaPo bardzo długiej, wieloletniej przerwie znów w Jaśle zagościły zawody w narciarstwie biegowym rangi wojewódzkiej.

wtorek, 05 luty 2019 10:45

Jasielskie "Aniołkowe Granie"

Jasielskie W czwartek 31 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”.