REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 18 wrzesień 2013 11:06

Komiks o Ignacym Łukasiewiczu

Komiks-Łukasiewicz-1

Na jasielskim rynku prezentowana jest wystawa o Ignacym Łukasiewiczu. Na dwudziestu tablicach w formie komiksu przedstawiona jest historia jego pobytu w Jaśle.


Wiele miast chlubi się Ignacym Łukasiewiczem między innymi Gorlice, Krosno i Jasło. Wszystkie poznały go jako aktywnego obywatela, przedsiębiorcę, filantropa, dlatego oddają mu hołd i kultywują jego pamięć.

Jasło w biografii Ignacego Łukasiewicza ma miejsce szczególne. Wynalazca lampy naftowej był związany z nim tylko przez kilka lat od 1858 do 1865/6 roku. - W sensie czysto ludzkim, był to dla Ignacego Łukasiewicza czas najtrudniejszy – tragedii utraty jedynego dziecka, pożaru destylarni, załamania się części interesów, w końcu i depresji, która o mało nie doprowadziła do całkowitego porzucenia nafciarstwa. Ale to w Jaśle, w tym mieście, w życiu Łukasiewicza dokonał się przełom. Przełom, który z „aptekarza zajmującego się naftą” uczynił wielkiego naftowego przedsiębiorcę i gospodarczego wizjonera – pisze we wstępie do wystawy jej autor Piotr Hudyma.

Organizatorem wystawy, która prezentowana będzie do końca miesiąca, jest Urząd Miasta w Jaśle.

UMJ

 

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin