czwartek, 05 wrzesień 2013 13:13

Stypendia dla najlepszych uczniów

IS stypendia - gimnazjum pop

38 uczniów, w tym 15 ze szkoły podstawowej i 23 z gimnazjum otrzymało stypendium Burmistrza Miasta Jasła za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia.

Stypendia przyznawane są w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle. Celem programu jest między innymi promowanie osiągnięć uczniów wybitnie uzdolnionych, zachęcanie uczniów do uczestnictwa w konkursach i olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, a także doprowadzenie do wzrostu poczucia własnej wartości w społeczności szkolnej i lokalnej.

Jednorazowe stypendia o wartości 700 zł dla uczniów szkoły podstawowej i 1200 dla gimnazjalistów otrzymali:

Szkoła Podstawowa:

IS szkoły podstawowe pop

Stypendium Burmistrza Miasta Jasła za wyniki w nauce: Martyna Jarecka, Julia Dołęga oraz Adam Głąb - Szkoła Podstawowa Nr 1, Olga Błażowska Szkoła - Podstawowa Nr 2, Kacper Opiela, Jan Wojtan, Szymon Stasiowski, Tomasz Mrówka, Natalia Leputa oraz Karol Haberek - Szkoła Podstawowa Nr 4.
Stypendium Burmistrza Miasta Jasła za wybitne osiągnięcia jednokierunkowe: Alan Ciborowski - Szkoła Podstawowa Nr 2, Diana Pięta, Katarzyna Kolbusz, Michał Babiarz - Szkoła Podstawowa Nr 4, Paulina Górniak - Szkoła Podstawowa Nr 10

Gimnazjum:

IS stypendia - gimnazjum pop

Stypendium Burmistrza Miasta Jasła za wyniki w nauce: Anna Kalisz, Aleksandra Gonera, Anna Dyląg, Monika Gicala, Klaudia Dziuba, Aleksandra Forystek, Ilona Tomkowicz, Aleksandra Szprucińska, Aleksandra Pierz, Katarzyna Bolek, Aleksandra Mroszczyk, Mateusz Mikrut, Agnieszka Radoń, Bartosz Śliwa, Liliana Dyląg, Anna Zając, Izabela Piątek, Aleksandra Kwast - Gimnazjum nr 1, Grzegorz Marchewka - Gimnazjum Społeczne.
Stypendium Burmistrza Miasta Jasła za wybitne osiągnięcia jednokierunkowe: Joanna Nocula - Gimnazjum Nr 1, Jakub Wróbel - Gimnazjum Nr 2 w Jaśle, Magdalena Tomkiewicz - Gimnazjum Nr 4, Paulina Pietrusza Zespół Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Krośnie – Gimnazjum.

UMJ