REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 14 sierpień 2013 15:19

Poręba: Unia musi jak najszybciej zainteresować się kwestią przestrzegania standardów demokratycznych w Gruzji

Tomasz Poręba

Europosłowie PiS skierowali do Wysokiej Przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton interpelację dotyczącą obecnej sytuacji w Gruzji.


„Unia powinna zainteresować się kwestią przestrzegania standardów demokratycznych w Gruzji” – zaznacza Tomasz Poręba.
W interpelacji Ryszard Legutko, Tomasz Poręba i Ryszard Czarnecki zauważają, że po przejęciu władzy przez koalicję „Gruzińskie Marzenie” Bidziny Iwaniszwiliego w Gruzji rozpoczęto masowe aresztowania funkcjonariuszy i urzędników państwowych, którzy piastowali stanowiska w poprzedniej kadencji, w tym m.in. byłego ministra obrony Baczo Achaja. Zatrzymano również wielu samorządowców a 20 maja – byłego premiera Vano Merabiszwilego, który był uważany za potencjalnego kandydata UNM w jesiennych wyborach prezydenckich. „Jest on przetrzymywany w surowych warunkach, pozbawiony kontaktu z rodziną oraz ze światem zewnętrznym” – podkreślają europosłowie Poręba i Czarnecki, którzy dwa tygodnie temu wraz z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim odwiedzili byłego premiera Gruzji w więzieniu.
Europosłowie PiS przekonują, że Gruzja to ważny partner UE na Kaukazie Południowym i dlatego istotne jest dbanie o przestrzeganie najwyższych standardów demokratycznych w tym kraju. W interpelacji zwrócili się do Catherine Ashton z prośbą o przedstawienie informacji dotyczącej działań prowadzonych przez UE w sprawie zatrzymań byłego premiera, urzędników i posłów z UNM.

Katarzyna Ochman 
Biuro Prasowe EKR

 

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # uczciwość posła 2013-08-22 12:27
http://watchdog-rzeszow.blogspot.com/

Jak to jest czy można skłamać oświadczeniu majątkowym >?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin