REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 31 lipiec 2013 06:53

Poręba: ,,To, co dzieje się obecnie w Gruzji, budzi wielki niepokój”

Poręba

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele rozpoczęła dziś wizytę w Gruzji.


Przed południem Jarosław Kaczyński, Małgorzata Gosiewska, Tomasz Poręba, Ryszard Czarnecki i Adam Hofman spotkali się z Vano Merabiszwilim, byłym premierem Gruzji, który przebywa w zakładzie karnym.
"Osadzenie byłego premiera w niewielkiej celi w więzieniu i pozbawienie go kontaktu z rodziną jest wstrząsającym przykładem tego, co obecnie dzieje się w Gruzji. Nie ma to nic wspólnego ze standardami demokratycznymi. Na pewno poruszymy tę kwestię na dzisiejszych spotkaniach z prezydentem Saakaszwilim i premierem Iwaniszwilim" - zapowiada Tomasz Poręba. "Gruzja jest na prostej drodze do zmarnowania tego, co udało jej się wypracować w ciągu ostatnich 10 lat. To nas bardzo niepokoi" - dodaje Poręba.

Spotkanie z Vano Merabiszwilim trwało zaledwie pół godziny – na więcej nie pozwoliły władze. Posłowie i eurodeputowani PiS, którzy towarzyszą Jarosławowi Kaczyńskiemu w Tbilisi zapowiedzieli poruszenie kwestii warunków, w jakich przetrzymywany jest Merabiszwili, na forum polskim, UE oraz Rady Europy. Podkreślili, że przypadek Merabiszwilego nie jest odosobniony - w ostatnim czasie w Gruzji doszło do licznych zatrzymań ministrów, samorządowców i działaczy związanych z partią UNM.

Jarosław Kaczyński spotkał się również z przedstawicielami partii UNM, Giorgim Baramidze, Giorgim Kandelaki oraz Zurabem Japaridze.
Przedstawiciele UNM złożyli na ręce Jarosława Kaczyńskiego podziękowania za wyraźnie zbliżenie polsko-gruzińskie, które w ich ocenie było skutkiem polityki prowadzonej przez Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego oraz rząd Jarosława Kaczyńskiego.

Eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba i Ryszard Czarnecki zapowiedzieli, że na ich wniosek, 3 września, odbędzie się w Parlamencie Europejskim wysłuchanie publiczne dotyczące Gruzji.
Delegacja Prawa i Sprawiedliwości kontynuuje wizytę w Gruzji. Dziś spotka się jeszcze z Prezydentem Micheilem Saakaszwilim oraz Premierem Bidziną Iwaniszwilim.

Katarzyna Ochman
Biuro Prasowe EKR

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Otylia 2013-07-31 07:24
,,To, co dzieje się obecnie w Gruzji, budzi wielki niepokój”

Panie Poręba! A to co się dzieje w Polsce, to nie budzi niepokoju? Może zacznijmy o swoje walczyć, a nie śmigać po świecie i szukać ,,dziury w całym".
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # #Arn 2013-07-31 22:58
A co mnie człowiek Gruzja obchodzi, no chyba że Sakaszwili Grigorij - karmił Szarika, ale ten Szarik to też z Syberii był ... ;-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Otylia 2013-07-31 23:03
:) Dobrze że o tym piszą to przynajmniej wiemy na co idą nasze podatki i gdzie ,,elita PiS" się włóczy. Najlepiej pchać się do robienia szumu za granicami, zamiast zająć się naszymi POLSKIMI PROBLEMAMI!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin