piątek, 28 czerwiec 2013 22:50

Bezpieczne wakacje 2013

wakacje

Dziś zaczynają się wakacje. Czas wypoczynku, ale i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na wakacyjny wypoczynek podkarpaccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje". Działania rozpoczynają się w piątek 28 czerwca i potrwają do końca sierpnia.

Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski. Wielu z nich w drodze na miejsce wypoczynku skorzysta z przejść granicznych znajdujących się w naszym województwie. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy. Będą oni kontrolować autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują również trzeźwość kierowców.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:
trzeźwość kierujących;
stan techniczny pojazdów;
braki w wyposażeniu;
dobór miejsc postoju w czasie podróży;
dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze;
właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży;
stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdniach a także na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem dróg.

Bezpieczne wakacje 2013

Policjanci będą też odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą z nimi rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.

Podkarpaccy policjanci zadbają również o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowych policjantów. Więcej patroli pojawi się m.in.: nad Zalewem Solińskim, na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

Od 1 lipca do 31 sierpnia działać będzie sezonowy Posterunek Policji w Solinie. Policjanci, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno z lądu jak i z wody.

Tutaj znajdziesz informacje o tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach - plastycznym i filmowym "Bezpieczne Wakacje 2013". O szczegółach przeczytasz tutaj.

KWP