środa, 26 czerwiec 2013 10:31

Podkarpacka Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W Tarnobrzegu przedstawiciele podkarpackich Uniwersytetów Trzeciego Wieku rozmawiają (20-21 czerwca) o tym, jak zacieśnić współpracę, aby oferta dla seniorów była jeszcze bardziej atrakcyjna.

W pierwszym dniu konferencji uczestniczył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeusz Pióro. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele kilkunastu Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Podkarpacia, z województwa świętokrzyskiego, a także z Odessy.

Konferencja została zorganizowana po to, żebyśmy mogli wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o tym, jak najlepiej organizować zajęcia dla seniorów, jak tworzyć bazy wykładowców – tłumaczy Krystyna Frąszczek, prezes UTW w Tarnobrzegu i jednocześnie wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku – spotkanie jest bardzo potrzebne, aby zacieśnić współpracę Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podkarpaciu, bo każde współdziałanie jest dobre, a patrząc na inne województwa w kraju, wiem, że możemy jeszcze więcej wspólnie zdziałać.

Obecny na konferencji Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeuszu Pióro gratulując uczestnikom spotkania aktywności, pasji i chęci działania, powiedział:

Mam nadzieję, iż obrady przyniosą owocne wyniki i pomogą w jeszcze szerszym propagowaniu tych idei i rozwiązań, które umożliwiają ludziom w starszym wieku dalszy rozwój zarówno intelektualny, jak i duchowy oraz zaspokoją głód wiedzy – mówił Tadeusz Pióro.

Drugi dzień konferencji ma formę warsztatów, na których uczestnicy wymieniają się doświadczeniami.

Monika Konopka
Departament Organizacyjny