poniedziałek, 17 czerwiec 2013 19:25

Policjanci najlepsi w Munduriadzie

Reprezentacja Policji zwyciężyła w tegorocznej edycji Munduriady - imprezy zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło.

Zawody były jedną z atrakcji obchodzonych w weekend „Dni Jasła”. W turnieju rywalizowało sześć drużyn, w których skład weszli uczniowie z klas o profilu mundurowym szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele służb mundurowych z powiatu jasielskiego.
W minioną sobotę, w ramach zorganizowanych na płycie jasielskiego Rynku „Dni Jasła”, już po raz VIII odbyła się Munduriada. Jest to impreza organizowana przez jasielski region stowarzyszenia policyjnego IPA. Jej celem jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach mundurowych oraz integrowanie funkcjonariuszy ze społecznością lokalną.

Policjanci najlepsi w Munduriadzie

W zawodach wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle, Służby Więziennej w Jaśle oraz uczniowie z klas o profilu mundurowym z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie i w Kołaczycach.
Sześcioosobowe drużyny rywalizowały w pięciu sprawnościowych konkurencjach: biegu żółwia - wyścigu w policyjnym stroju zakładanym m.in. do zabezpieczania imprez masowych, trafianiu do celu ze strażackiej hydronetki, biegu po wyznaczonej trasie w alkogoglach symulujących stan nietrzeźwości, jeździe na rowerze skręcającym odwrotnie oraz w przepychaniu radiowozu na czas .
Komisja sędziowska w składzie Edward Gogosz i Daniel Aleksander oceniała poszczególne konkurencje, a zawodnicy zdobywali punkty w klasyfikacji zespołowej. Publiczność obserwowała zmagania i żywo dopingowała swoich faworytów.

Policjanci najlepsi w Munduriadzie

Po kilku godzinach zmagań wyłoniono najlepsze drużyny. Walka o najwyższe podium była bardzo zacięta. Tylko jeden punkt zadecydował o zwycięstwie reprezentacji jasielskich policjantów, którzy zdetronizowali ubiegłorocznych zwycięzców - strażaków. Trzecie miejsce zajęli licealiści z Kołaczyc.
Puchary i okolicznościowe medale uczestnikom Munduriady wręczyli m.in. mł. insp. Andrzej Wędrychowicz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, Bogusław Łach Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło oraz Leszek Znamirowski Zastępca Burmistrza Miasta Jasła.
W trakcie zawodów z inicjatyw organizatorów Munduriady została również przeprowadzona akcja oddawania krwi na rzecz jasielskiego szpitala.

Policjanci najlepsi w Munduriadzie

IPA (International Police Association) - Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji jest największym stowarzyszeniem na świecie. Liczy ponad 400 tysięcy członków z różnych służb policyjnych, zrzeszonych w 63 sekcjach narodowych. Jego mottem wyrażonym w języku esperanto jest „Servo Per Amikeco” tzn. służyć poprzez przyjaźń. Stowarzyszenie dąży do pogłębiania wiedzy kulturalnej i doświadczenia swoich członków, a w ramach swoich możliwości niesienia pomocy w zakresie socjalnym i chce wspólnie z innymi dążyć do podtrzymywania pokojowego współistnienia na świecie. Region IPA Jasło został powołany w czerwcu 2005 r.

KPP w Jaśle (tekst)

Anna Dziura miastojaslo.pl (fotorelacja)