Jasło

Fotograf ślubny Jasło Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 10 grudzień 2021 11:30

Mikołajki z Mikołajkiem

mikolajki 1Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jak co roku, włączyła się do akcji Mikołajki z Mikołajkiem.


2 i 7 grudnia 2021 dzieci z klasy 1 i 2 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle uczestniczyły w mikołajkowym spotkaniu, podczas którego wysłuchały fragmentu opowiadania Kochany Święty Mikołaju z książki autorstwa J. J. Sempe i R. Gościnnego. Porównały list Mikołajka z własnymi życzeniami skierowanymi do Mikołaja i rozwikłały kilka łamigłówek, aby dowiedzieć się, co pomyślał mały urwis po napisaniu listu. Wśród zadań do rozwiązania znalazły się krzyżówki, rebusy i poszukiwanie różnic na obrazkach. Aby poznać myśli Mikołajka trzeba było odnaleźć ukryte w kolażach prezenty i odbyć bitwę na śnieżki. Wszyscy świetnie sobie poradzili, a w nagrodę otrzymali mikołajkowe woreczki wypełnione słodyczami.

mikolajki 2
„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Informacje