Jasło

Fotografia ślubna Jasło, Krosno, Rzeszów

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 20 październik 2021 10:26

Piękno górskiej przyrody oczami Urszuli Czerwińskiej

Piękno górskiej przyrody oczami Urszuli Czerwińskiej Ponad 50 fotografii z podróży w Tatry, Karpaty i Beskid Niski można oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.


Autorką prac jest Urszula Czerwińska, kobieta wielu pasji. Uroczysty wernisaż z jej udziałem odbył się 19 października br. Wystawa dostępna będzie do 20 listopada br.
Urszula Czerwińska z wykształcenia i zamiłowania jest polonistką, a jedną z jej licznych pasji - obok poezji, muzyki, fotografii i malarstwa - są wędrówki wysokogórskie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego wychowała się na Pogórzu Dynowskim, w pobliżu góry Chełma. – To była magiczna góra, znajdowała się tuż za moim domem i całe dzieciństwo wychodziłam na nią, podziwiając widoki – wspominała podczas wernisażu autorka zdjęć. Kiedy ponad 30 lat temu przyjechała do Jasła, zaczęła wędrówki po Beskidzie Niskim. Nie przypuszczała wtedy, że będzie zdobywać najwyższe szczyty Tatr i zakocha się w górskiej przyrodzie.

Piękno górskiej przyrody oczami Urszuli Czerwińskiej

- Nie miałam pojęcia, że pomiędzy tymi ostrymi skałami rosną takie piękne kwiaty, bardzo malownicze, urokliwe ogrody - na każdym wzniesieniu i w każdej dolinie inne. Robiąc zdjęcia - o różnych porach roku - chciałam pokazać moim koleżankom, które nie jeździły w góry, jak wyglądają te kwiaty. Nie myślałam, że kiedykolwiek będą robić taką wystawę – mówiła podczas wernisażu Urszula. Zdjęcia – ze względów praktycznych robione telefonem komórkowym – są bardzo dobrej jakości, ostre i wyraźne. Podkreślają piękno górskiej przyrody, którą autorka prac jest oczarowana. - Zawsze wracałam zachwycona i olśniona tym pięknem. Stwierdziłam, że trzeba je podziwiać, aby praca naszego stwórcy nie poszła na marne.

(jdk)

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Więcej w tej kategorii: « Zadbaj o środowisko podczas wakacji.
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin

Kod antyspamowy
Odśwież

Informacje