wtorek, 23 marzec 2021 10:30

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

asystentMiasto Jasło już po raz drugi przystąpiło do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Miasto Jasło już po raz drugi przystąpiło do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. W jego ramach planuje się objecie 38 osób niepełnosprawnych (w tym 4 dzieci do 16 roku życia) pomocą asystenta, który pomagał będzie w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym. Pierwsza edycja tego programu realizowana była na terenie miasta od grudnia 2019 roku do końca 2020 r., wówczas wzięło w niej udział 32 osoby. Zgodnie z założeniami osoba niepełnosprawna nie ponosi kosztów za usługi asystenta, a środki pochodzą z Funduszu Solidarnościowego. Łączny koszt realizacji zadania w 2021 roku wyniesie ponad 490 tys. zł. Za realizację programu odpowiadać będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle.