czwartek, 14 styczeń 2021 12:21

Wnioski o stypendium artystyczne do końca stycznia

Wnioski o stypendium artystyczne do końca styczniaDo końca stycznia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle. Stypendia fundowane są od 2012 roku z myślą o twórcach, artystach i organizatorach działalności kulturalnej oraz osobach upowszechniających kulturę. Przyznawane są osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium na rok 2020, powinny złożyć wnioski do 31 stycznia 2021 r. Jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek. O jedno stypendium może ubiegać się grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie.

Stypendium wynosi do 10 tys. zł i jest wypłacane jednemu stypendyście lub dzielone pomiędzy dwóch lub trzech. Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje burmistrz po zapoznaniu się z opinią i wnioskami Komisji Stypendialnej.

Wniosek wraz z uchwałą znajduje się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle pod linkiem:

Dotychczasowi stypendyści:
2012 – Michał Szpak