wtorek, 02 październik 2018 13:28

Na ścieżkach świata – Jacek Pałkiewicz w MBP w Jaśle Wyróżniony

Na ścieżkach świata – Jacek Pałkiewicz w MBP w Jaśle28 września br. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się pełne pasji i siły spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem

– dziennikarzem, odkrywcom, trenerem survivalu, autorem m.in. „Pasji życia”, „Syberii”, „Dżungli miasta”.

Podczas spotkania uczestnicy poznali relację z licznych podróży gościa osadzonych mocno w kontekście motywacyjnym. Przyjrzeli się obrazowi świata z perspektywy zanikających cywilizacji, niespotykanych zjawisk oraz ludzi żyjących w różnych rejonach globu. Dowiedzieli się o sile woli eksploratora, poznali tajniki sztuki przetrwania i przemierzyli ścieżkę, która poprowadziła Jacka Pałkiewicza do tego aby stać się znanym i cenionym.

„Gdyby Jacek urodził się w czasach Kolumba, to Ameryka Łacińska mówiłaby po polsku” – tak pisał o Jacku Pałkiewiczu Aleksander Gruzdowaty.

Na zakończenie spotkania była okazja aby zadać pytania, m.in. o ulubione miejsce ma ziemi, wspomnienia z wypraw czy ograniczania i obawy jakie stowarzyszyły licznym eskapadom gościa.