wtorek, 30 kwiecień 2013 21:49

Dbamy o zdrowie od małego! Promocja zdrowia w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle

miastojaslo.pl999

Promowanie zdrowia u małych dzieci jest szansą na zdrową przyszłość. 26 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle miał miejsce ,,Dzień zdrowia”. FOTORELACJA

Grupka przedszkolaków z kółka teatralnego wystawiła spektakl opowiadający o zaletach ze zdrowego trybu życia. Realizowanie tematyki zdrowotnej jest bardzo ważne bo dzięki takim właśnie inicjatywom dziecko od najmłodszych lat ma wpajane ,,zdrowe” wartości. Wiedza ta jest potrzebna i odnosi największe sukcesy właśnie w okresie dzieciństwa a później młodości. Zdrowie to jedna z największych wartości stanowiących o jakości życia ludzkiego.
Przedszkole nr 2 w Jaśle dzięki tego typu akcjom wyrabia u przedszkolaków odpowiedzialność o zdrowie swoje i innych, kształtuje nawyki higieniczne, ukazuje przykłady zdrowego stylu życia.

miastojaslo.pl969

miastojaslo.pl1003

Podczas Dnia Zdrowia dzieci przeżywały ogromną radość i dzieliły się zdobytą wiedzą. Poszerzona wiedza o zdrowiu miała odzwierciedlenie nie tylko podczas teatrzyku. Również za pomocą środków plastycznych wspólnie ze swoimi rodzinami w domu dzieci przygotowywały prace na konkurs poświęcony problematyce zdrowia. Po przedstawieniu artyści sceniczni oraz plastycy odebrali nagrody.

Anna Dziura

Fotorelacja z przedstawienia

Przeczytaj również:
,,Razem z rodziną o zdrowie dbam” – konkurs plastyczny w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle