wtorek, 20 marzec 2018 11:01

Przyjaciele dla Jarosława Śmietany Wyróżniony

Przyjaciele dla Jarosława ŚmietanyZnakomita muzyczna uczta czekała na przybyłych w sobotni wieczór (17 marca br.) do Jasielskiego Domu Kultury.

W ramach V JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów pod honorowym patronatem Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wystąpili jedni z najznamienitszych muzyków jazzowych w Polsce – Wojciech Karolak, Piotr Baron, Adam Czerwiński, Antoni Dębski i Marek Napiórkowski. Koncert „Friends - Music of Jarek Śmietana” był hołdem dla zmarłego blisko pięć lat temu jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Na jego repertuar złożyły się kompozycje Jarosława Śmietany w wykonaniu przyjaciół.

przyjaciele 2

- Szanowni Państwo! Obiecałem znamienitemu jaślaninowi Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi, że pod rygorem bardzo poważnych konsekwencji, przekażę państwu od niego bardzo serdeczne pozdrowienia – zwrócił się do publiczności na początku tego muzycznego wydarzenia Wojciech Karolak.Muzycy przedstawili słuchaczom utwory zawarte na podwójnym albumie „Friends Music of Jarek Śmietana”. Były to między innymi: „Back To The Roots”,  „Few Warm Words”, „My Love And Inspiration”, „Flowers In Mind” czy „Why Not This Way”. Znakomity kunszt wykonawczy muzyków połączony z doskonały kompozycjami Jarosława Śmietany sprawił, że publiczność nagradzała kolejne sety muzyczne serwowane przez artystów gromkimi brawami. Nie obyło się bez bisów. Na zakończenie zabrzmiał utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów – „Już czas na sen”.pch (JDK)