REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 20 marzec 2018 11:01

Przyjaciele dla Jarosława Śmietany

Przyjaciele dla Jarosława ŚmietanyZnakomita muzyczna uczta czekała na przybyłych w sobotni wieczór (17 marca br.) do Jasielskiego Domu Kultury.


W ramach V JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów pod honorowym patronatem Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wystąpili jedni z najznamienitszych muzyków jazzowych w Polsce – Wojciech Karolak, Piotr Baron, Adam Czerwiński, Antoni Dębski i Marek Napiórkowski. Koncert „Friends - Music of Jarek Śmietana” był hołdem dla zmarłego blisko pięć lat temu jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Na jego repertuar złożyły się kompozycje Jarosława Śmietany w wykonaniu przyjaciół.

przyjaciele 2

- Szanowni Państwo! Obiecałem znamienitemu jaślaninowi Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi, że pod rygorem bardzo poważnych konsekwencji, przekażę państwu od niego bardzo serdeczne pozdrowienia – zwrócił się do publiczności na początku tego muzycznego wydarzenia Wojciech Karolak.Muzycy przedstawili słuchaczom utwory zawarte na podwójnym albumie „Friends Music of Jarek Śmietana”. Były to między innymi: „Back To The Roots”,  „Few Warm Words”, „My Love And Inspiration”, „Flowers In Mind” czy „Why Not This Way”. Znakomity kunszt wykonawczy muzyków połączony z doskonały kompozycjami Jarosława Śmietany sprawił, że publiczność nagradzała kolejne sety muzyczne serwowane przez artystów gromkimi brawami. Nie obyło się bez bisów. Na zakończenie zabrzmiał utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów – „Już czas na sen”.pch (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin