piątek, 07 kwiecień 2017 16:45

RODZINNIE I ZE SMAKIEM – CZYLI PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY NA PODKARPACIU Wyróżniony

RODZINNIE I ZE SMAKIEM –  CZYLI PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY NA PODKARPACIUWiosenne porządki, przedświąteczne zakupy, wybór menu pełnego tradycyjnych potraw czy dekorowanie domu…

Przed świętami zwykle mamy ręce pełne pracy. Kluczem do sukcesu, a jednocześnie także doskonałą okazją do spędzenia z najbliższymi większej ilości czasu jest podział obowiązków między domowników. W województwie podkarpackim rodziny chętnie uczestniczą we wspólnych przygotowaniach.
W przedświąteczną pomoc angażują się zarówno starsi, jak i ci najmłodsi. Mężczyźni najczęściej biorą udział w przedświątecznych porządkach i robieniu zakupów, a dzieci
w przygotowywaniu święconki i tradycyjnych potraw*.
Do Świąt Wielkiej Nocy zostało niewiele czasu. Radosne, rodzinne świętowanie jak co roku zaczynamy od wielkich przygotowań. A jest ich naprawdę sporo! Zakupy, sprzątanie, gotowanie… Aby ten okres, kiedy mamy ręce pełne pracy był miłym i przyjemnie wspominanym czasem, warto w obowiązki zaangażować również najbliższych. Na szczęście, jak wynika z badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie marki WINIARY obecnie aż 47% rodzin z województwa podkarpackiego chętniej niż kiedyś dzieli się przedświątecznymi obowiązkami*. Panie w tym okresie mogą liczyć na pomoc zarówno ze strony partnerów, jak i dzieci. Podczas, gdy to właśnie one w kluczowym stopniu zajmują się przygotowywaniem potraw, mężczyźni z Podkarpacia w tym czasie wykonują inne czynności niezwiązane z kuchnią, jak sprzątanie czy zakupy (64%). W tym regionie kobietom w gotowaniu specjałów świątecznych pomaga często także mama lub teściowa (34%). W pomoc włączają się również najmłodsi najczęściej malując i dekorując jajka do święconki (63%), czy pomagając w przygotowaniu tradycyjnych potraw i zimnych przystawek (43%).
Rodziny z województwa podkarpackiego przed świętami chętnie wybierają się także wspólnie na rodzinne zakupy. Po jakie produkty najczęściej sięgają przed Wielkanocą? W aż 88% koszyków zakupowych mieszkańców Podkarpacia znajdziemy majonez, w 90% – jajka, w wielu z nich pojawia się także żurek lub barszcz biały w torebce (36%)*. Z tych produktów mieszkańcy tego regionu najchętniej przygotowują tradycyjne wielkanocne potrawy. Niezastąpionym dodatkiem do wielu z nich będzie Majonez Dekoracyjny WINIARY, z pomocą którego przygotujemy jajka w różnych odsłonach, czy klasyczną sałatkę jarzynową. Do przyrządzenia tradycyjnych, wielkanocnych dań, które trudno ugotować samemu od podstaw w domu warto wybrać Barszcz biały i Żurek z linii Zup Nasza Specjalność marki WINIARY, z którymi wielkanocna zupa zawsze się uda. Zupy WINIARY zawierają składniki znane z naszych kuchni, m.in. mąkę z polskich zbóż, czosnek, cebulę czy majeranek. Polecamy także nowy - Żurek Razowy Jak u Mamy WINIARY, przygotowany na żytniej mące razowej.
Przygotuj wspaniałe Święta razem z produktami marki WINIARY! Po przepisy i inspiracje zapraszamy na www.winiary.pl
*Badanie konsumenckie „Odkrywamy smaki rodzinnych chwil”, przeprowadzone przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY, 2014.
***
WINIARY to marka, która od lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują współczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, majonezy, buliony, sosy, Pomysł na…, dania instant, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych produktów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić posiłek. Na stronie www.winiary.pl panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011, 2012 oraz 2015 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.

Kamila Dębniak