REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 07 kwiecień 2017 16:45

RODZINNIE I ZE SMAKIEM – CZYLI PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY NA PODKARPACIU

RODZINNIE I ZE SMAKIEM –  CZYLI PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY NA PODKARPACIUWiosenne porządki, przedświąteczne zakupy, wybór menu pełnego tradycyjnych potraw czy dekorowanie domu…


Przed świętami zwykle mamy ręce pełne pracy. Kluczem do sukcesu, a jednocześnie także doskonałą okazją do spędzenia z najbliższymi większej ilości czasu jest podział obowiązków między domowników. W województwie podkarpackim rodziny chętnie uczestniczą we wspólnych przygotowaniach.
W przedświąteczną pomoc angażują się zarówno starsi, jak i ci najmłodsi. Mężczyźni najczęściej biorą udział w przedświątecznych porządkach i robieniu zakupów, a dzieci
w przygotowywaniu święconki i tradycyjnych potraw*.
Do Świąt Wielkiej Nocy zostało niewiele czasu. Radosne, rodzinne świętowanie jak co roku zaczynamy od wielkich przygotowań. A jest ich naprawdę sporo! Zakupy, sprzątanie, gotowanie… Aby ten okres, kiedy mamy ręce pełne pracy był miłym i przyjemnie wspominanym czasem, warto w obowiązki zaangażować również najbliższych. Na szczęście, jak wynika z badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie marki WINIARY obecnie aż 47% rodzin z województwa podkarpackiego chętniej niż kiedyś dzieli się przedświątecznymi obowiązkami*. Panie w tym okresie mogą liczyć na pomoc zarówno ze strony partnerów, jak i dzieci. Podczas, gdy to właśnie one w kluczowym stopniu zajmują się przygotowywaniem potraw, mężczyźni z Podkarpacia w tym czasie wykonują inne czynności niezwiązane z kuchnią, jak sprzątanie czy zakupy (64%). W tym regionie kobietom w gotowaniu specjałów świątecznych pomaga często także mama lub teściowa (34%). W pomoc włączają się również najmłodsi najczęściej malując i dekorując jajka do święconki (63%), czy pomagając w przygotowaniu tradycyjnych potraw i zimnych przystawek (43%).
Rodziny z województwa podkarpackiego przed świętami chętnie wybierają się także wspólnie na rodzinne zakupy. Po jakie produkty najczęściej sięgają przed Wielkanocą? W aż 88% koszyków zakupowych mieszkańców Podkarpacia znajdziemy majonez, w 90% – jajka, w wielu z nich pojawia się także żurek lub barszcz biały w torebce (36%)*. Z tych produktów mieszkańcy tego regionu najchętniej przygotowują tradycyjne wielkanocne potrawy. Niezastąpionym dodatkiem do wielu z nich będzie Majonez Dekoracyjny WINIARY, z pomocą którego przygotujemy jajka w różnych odsłonach, czy klasyczną sałatkę jarzynową. Do przyrządzenia tradycyjnych, wielkanocnych dań, które trudno ugotować samemu od podstaw w domu warto wybrać Barszcz biały i Żurek z linii Zup Nasza Specjalność marki WINIARY, z którymi wielkanocna zupa zawsze się uda. Zupy WINIARY zawierają składniki znane z naszych kuchni, m.in. mąkę z polskich zbóż, czosnek, cebulę czy majeranek. Polecamy także nowy - Żurek Razowy Jak u Mamy WINIARY, przygotowany na żytniej mące razowej.
Przygotuj wspaniałe Święta razem z produktami marki WINIARY! Po przepisy i inspiracje zapraszamy na www.winiary.pl
*Badanie konsumenckie „Odkrywamy smaki rodzinnych chwil”, przeprowadzone przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY, 2014.
***
WINIARY to marka, która od lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują współczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, majonezy, buliony, sosy, Pomysł na…, dania instant, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych produktów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić posiłek. Na stronie www.winiary.pl panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011, 2012 oraz 2015 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.

Kamila Dębniak

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin