REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 17 listopad 2016 12:35

Instrumenty tworzone z pasją...

10841346 4842951687073 1126714217 nKatarzyna Bednarz tworzy instrumenty z pasją i miłością.- Moja przygoda z lutnictwem zaczęła się, gdy miałam 15 lat i poszłam do Szkoły Plastycznej im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Pracowałam i uczyłam się tam pod okiem cudownego pedagoga, prof. Stanisława Marduły. Po liceum przyszedł czas na studia: podjęłam naukę w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. Moimi nauczycielami są prof. Antoni Krupa i jego syn, Marcin Krupa.

Tymczasem w Poznaniu na festiwalu Ethno Port zobaczyłam wiele niezwykłych instrumentów i poznałam ludzi, którzy w dużej mierze zainspirowali mnie do tworzenia instrumentów ludowych. Malwina Paszek i Stanisław Nogaj są dla mnie najlepszym źródłem wiedzy na temat lir korbowych i właśnie oni zmotywowali mnie do ich wykonywania – mówi p. Katarzyna

IMAG0964
Więcej o artystce, jej pasji TUTAJ

Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego Katarzyny Bednarz

red.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin