środa, 27 styczeń 2016 12:14

Cudowna noc według Oli Tockiej

Cudowna noc według Oli Tockiej Aleksandra Tocka, solistka Jasielskiego Domu Kultury zdobyła wyróżnienie za przygotowanie wokalne i muzykalność w XVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Nasze wieczne kolędowanie”, który odbył się w Niepokalanowie w sobotę 23 stycznia br.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się blisko 60 wykonawców (soliści i zespoły). Jury w składzie: Magdalena Ptaszyńska, Justyna Panfilewicz, Krystyna Majksner-Krzywicka oraz Zbigniew Murawski przyznało cztery nagrody główne i trzy wyróżnienia za przygotowanie wokalne i muzykalność . Jedno z nich otrzymała Ola. Solistka JDK wystąpiła w niedzielnym koncercie laureatów z kolędą „Cudowna noc” z repertuaru Doroty Miśkiewicz.
Jurorzy przyznali także dodatkowe wyróżnienia dla 9 wykonawców za konkretny utwór. Kolejna piątka otrzymała wyróżnienia ustne za chęć wspólnego muzykowania i za radość z muzykowania. Natomiast za umiejętność tworzenia kreacji scenicznej komisja konkursowa przyznała dwa wyróżnienia.

JDK