czwartek, 19 luty 2015 09:58

Rusza drugi semestr zajęć na Juniwersytecie

Rusza drugi semestr zajęć na JuniwersytecieJuż w najbliższą sobotę (21 lutego) rozpocznie się drugi semestr zajęć na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Dla najmłodszych studentów przygotowano zajęcia z cyklu „Eksperymenty małego Einsteina”. Tym razem dzieci samodzielnie będą wykonywać proste doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem odczynników, które można znaleźć w każdym domu.

Kolejne zajęcia dla dzieci młodszych pod nazwą Fabryka kosmetyków odbędą się 7 marca, 21 marca studenci będą uczestniczyć w ćwiczeniach Mikroskop i lupa, a 11 kwietnia w Mitologii dla najmłodszych. 9 maja dzieci poznawać będą Wyrazy obce-nieobce, natomiast 23 maja Historię współpracy zwierząt, roślin i ludzi.

Z kolei dzieci starsze rozpoczną zajęcia 28 lutego wykładem Wyrazy obce-nieobce. 14 marca tematem zajęć będzie Mitologia dla najmłodszych, 23 marca Historia współpracy zwierząt, roślin i ludzi. 18 kwietnia studenci przeprowadzą eksperymenty pod nazwą Historyczne doświadczenie fizyczne: Archimedes i Heron, a 16 maja: Historyczne doświadczenie fizyczne: Platon i Faraday. Zajęcia zakończą się 30 maja, będą to ćwiczenia z cyklu Mali Odkrywcy: Mikroskop i lupa.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Centrum Edukacji SOWA (ul. Kościuszki 1). Dokładne informacje dotyczące zajęć, a także godziny ćwiczeń dla poszczególnych grup znajdują się na stronie internetowej Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego www.juniwersytet.pl

UMJ