czwartek, 08 styczeń 2015 09:24

Emocjonujący wieczór z filmem w MDK Jasło

IMG 196029 grudnia 2014 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zorganizował wieczorny seans filmowy dla młodzieży i dorosłych. Publiczność obejrzała belgijsko – holenderski dramat muzyczny „W kręgu miłości”.

Dramat nie został opowiedziany chronologicznie, reżyser dzięki temu zderzył ze sobą tragiczne sceny walki o życie dziecka z sielankowymi kadrami z początku związku dwóch głównych bohaterów. Poprzez taki zabieg formalny pokazał, jak przewrotne potrafi być życie.
Fabuła w reż. Felix’a van Groeningen’a dostarczyła oglądającym wielu mocnych wrażeń, gdyż poruszała ciężkie i wstrząsające tematy jak: choroba dziecka, śmierć, trudność relacji damsko – męskich. Do tego wszystkiego należy dodać muzykę bluegrass, która wypełniała dużą ilość filmowych kadrów. To wszystko stanowiło niezwykłą kombinację, dzięki której „W kręgu miłości” można uznać za ważną pozycję filmową, wartą obejrzenia.
Seans filmu „W kręgu miłości” odbył się dzięki wsparciu ze strony firmy AP Media.

IMG 1965

Przybyłej publiczności dziękujemy za obecność i już dzisiaj zapraszamy pod koniec stycznia na seans filmów krótkometrażowych z cyklu „Stary człowiek i może…” (więcej informacji wkrótce)

MDK Jasło