czwartek, 30 październik 2014 00:00

50 lat razem

Jubilaci113 jasielskich małżeństw odznaczonych zostało Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

W imieniu prezydenta odznaczenia wręczył Jubilatom burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, podczas uroczystości zorganizowanej 29 października br. w Jasielskim Domu Kultury.

- Medal ten jest wyjątkowym pośród polskich odznaczeń, otrzymuje go bowiem para małżeńska, której wspólne życie małżeńskie i rodzinne jest powodem do dumy i radości dla najbliższych, a także dowodem uznania dla związku kobiety i mężczyzny, którzy pół wieku trwają w złożonej przysiędze – mówił burmistrz Andrzej Czernecki składając dostojnym Jubilatom wyrazy najwyższego uznania i życzenia wszelkiej pomyślności.

Jubilaci

Po części oficjalnej był czas na lampkę szampana i rozmowy. Jubilaci zapytani o receptę na udany związek odpowiadali, że na początku najważniejsza jest miłość, a potem równie istotne są cierpliwość i wzajemna tolerancja. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na koncert Niny Nowak, solistki Teatru Wielkiego Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Odznaczeni:
Amalia i Aleksander Bartusiakowie, Ewa i Jan Gnatowie, Michalina i Jerzy Jarmaków, Janina i Bolesław Kobylińscy, Zofia i Kazimierz Kudłaczowie, Kazimiera i Władysław Nowakowie, Zofia i Jan Reczkowie, Maria i Wiesław Ridingerowie, Maria i Stanisław Starzec, Kazimiera i Czesław Stasiakowie, Krystyna i Tadeusz Tulejowie, Janina i Mieczysław Zającowie, Alina i Marian Zdunkowie.

UMJ