REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 25 styczeń 2014 08:53

Małgorzata Szumska - Zielona sukienka, czyli sentymentalno - pijacka podróż na wschód

2014

Pod naszym patronatem! 60 lat temu, gdy oficjalna wojna dobiegała końca, codziennie setki osób znikało z domów, za konspiracyjną walkę.


Walkę za ojczyznę. Janka ma 18 lat, roczne dziecko i męża ma, a przynajmniej miała, gdzieś w obozie pracy w głębi ZSSR. Pakuje się więc i jedzie go szukać bo przecież ten ZSSR nie może być tak wielki, żeby męża własnego nie znaleźć. Janka nie wie nic o geografii – skończyła 4 klasy podstawowe, a potem zaczęła się wojna...
Wilno – Moskwa – Krasnojarsk – Kansk ­ Makrusza – Tomsk – Irkuck – Petersburg – Karaganda.... Trasa została zaplanowana przez towarzysza Stalina. Głód, wojna, mróz, katorżnicza praca, tęsknota i miłość.
60 lat po tych wydarzeniach jadę tą samą trasą którą jechała Janka, moja babcia. Jadę w sentymentalna podróż do wioski, której nie ma na mapie, by spotkać ludzi, którzy jeszcze pamiętają...

2014.02
Jasielskie Spotkania z Podróżnikami na facebook www.facebook.com/JasielskieSpotkaniaZPodroznikami

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin