Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 24 marzec 2021 11:35

E-wizyty w jasielskim Oddziale ZUS

E-wizyty w jasielskim Oddziale ZUS322 klientów skorzystało dotychczas z e-wizyt w ZUS w jasielskim Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Wideorozmowa z ekspertem Zakładu pozwala załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził takie rozwiązanie w październiku 2020 roku. W ciągu kilku miesięcy z wideorozmowy z ekspertem ZUS w całym kraju skorzystało 42 tys. klientów i liczba ta cały czas rośnie. E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących. Codziennie e-wizytę rezerwuje kilkaset osób w całym kraju.

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej. W jasielskim Oddziale z e-wizyt w zakresie emerytur skorzystały 101 osób, zasiłków 62, dochodów – 152, ulg i umorzeń – 7.
Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy "Emerytury i renty międzynarodowe".

W lutym ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.


E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00, a 14:00. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.


ZUS otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020 za wdrożenie e-wizyt.
„Wyróżnienie dla e-wizyty w ZUS to ogromny sukces. Certyfikat świadczy o jakości i wysokich standardach w prowadzonej działalności. Motywuje też do ciągłego doskonalenia się. To docenienie profesjonalizmu, zaangażowania i dążenia do świadczenia usług o najwyższej jakości" – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy
w województwie podkarpackim

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas