poniedziałek, 01 październik 2018 14:00

ZMIANA PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM Wyróżniony

Zmiana przepisów prawa o ruchu drogowymOd dzisiaj wchodzą w życie zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowym.

Kierujący nie muszą posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu.

Dzisiaj wchodzą w życie zmiany w przepisach – Prawo o ruchu drogowym, wynikające z art. 1 pkt 1 oraz 7-11, ustawy z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957), dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli.

Zmiany dotyczą przede wszystkim kierujących pojazdami zarejestrowanymi w Polsce, którzy od 1 października br. mają obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem.

Weryfikacja danych o pojeździe oraz danych o jego dokumentach, a także dokumencie potwierdzającym zawarcie umowy ubezpieczenia OC, będzie odbywała się w centralnej ewidencji pojazdów (CEP). Natomiast w przypadku wystąpienia przesłanek uzasadniających zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), procedura ta będzie realizowana poprzez wprowadzenie informacji o zatrzymaniu przedmiotowego dokumentu do centralnej ewidencji pojazdów (CEP).

Więcej informacji TUTAJ