piątek, 13 październik 2017 12:34

Zmiany w zasadach opłacania składek na ZUS Wyróżniony

skladki zusZakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 1 stycznia 2018 r zmieni się sposób opłacania składek do ZUS.


Zmiana (w Oddziale ZUS w Jaśle) dotyczyć będzie ponad 30 tys. podmiotów opłacających składki na ZUS. Nie będzie kilku wpłat na różne rachunki bankowe, zostanie wprowadzony jeden rachunek składkowy, na który będziecie Państwo opłacać wszystkie składki na:
-ubezpieczenia społeczne,
-ubezpieczenie zdrowotne,
-Fundusz Pracy,
-Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
-Fundusz Emerytur Pomostowych


Od 1 października
Informację o numerze rachunku składkowego wysyłane będą listem poleconym. Wysyłka listów rozpocznie się 1 października 2017 r.
Ważne!
Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dotrą informacje o numerze rachunku – otrzymacie go Państwo w każdej placówce ZUS lub w Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00).
Gdy przedsiębiorca będzie miał długi składkowe, to wpłata na indywidualny numer rachunku składkowego pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres co wpłynie m.in. na prawo do zasiłku chorobowego.

Bezpłatne szkolenia
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach poświęconych
„e-składce”. Szkolenia przeznaczone są dla:
- przedsiębiorców,
- osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej;
- podmiotów wspierających płatników,
którzy chcą się dowiedzieć więcej o zmianach dotyczących opłacania składek.
W Jaśle szkolenia odbywają się w Oddziale ZUS – Rynek 18 B w każdy piątek o godz. 9:00. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie – nr tel. 13 443 79 97 lub elektronicznie e-mail:
Więcej informacji o e-Składce: http://www.zus.pl/eskladka

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin