REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 25 listopad 2014 00:00

Czy korzystasz z aplikacji ePłatnik ?

464 14 Ulotka e Płatnik 2014-1Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia nowoczesną wersję aplikacji ePłatnik, działającej w ramach portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE).


Platforma Usług Elektronicznych to zestaw najnowocześniejszych usług dla klientów ZUS, świadczonych drogą elektroniczną. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu będzie można składać różnego rodzaju wnioski i dokumenty.
Specjalnie dla małych i średnich płatników składek Zakład udostępnił w ramach PUE aplikację ePłatnik. Może z niej korzystać każdy przedsiębiorca rozliczający do 100 ubezpieczonych. ePłatnik umożliwia wypełnianie i przekazywanie dokumentów ubezpieczeniowych przez Internet, z wykorzystaniem danych bezpośrednio z systemu ZUS. Jest bardzo łatwy w obsłudze dzięki zastosowaniu kreatorów, a wykorzystanie funkcji weryfikacji on-line blokuje wysyłanie do ZUS błędnych dokumentów. Za pomocą ePłatnika można również opłacać składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne oraz pozostałe fundusze.

464 14 Ulotka e Płatnik 2014-2

Z ePłatnika mogą korzystać również osoby działające w imieniu płatników składek, np. pracownicy biur rachunkowych. Muszą jedynie posiadać swój profil na Platformie Usług Elektronicznych, a płatnik składek musi dostarczyć do jednostki ZUS stosowne pełnomocnictwo.
ePłatnik działa na dowolnym systemie operacyjnym z przeglądarką internetową i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych programów, a aktualizacje instalowane są automatycznie i na bieżąco.
Aplikacja ePłatnik jest całkowicie bezpłatna i aby z niej korzystać, wystarczy posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Dodatkowe informacje na temat Platformy Usług Elektronicznych i aplikacji ePłatnik dostępne są na portalu pue.zus.pl oraz na stronie http://www.zus.pl/. A także w każdej najbliższej jednostce ZUS, gdzie zostanie udzielona pomoc i wsparcie w zakresie uruchomienia aplikacji ePłatnik.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z aplikacji!

Agnieszka Prajsnar
Rzecznik prasowy
Oddziału ZUS w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin