Poradnik prawny

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 09:46

Błędy we wnioskach

Błędy we wnioskach do ZUSProsimy o staranne wypełnianie wniosków o tarczę

czwartek, 16 kwiecień 2020 12:19

Pierwsze postojowe na kontach przedsiębiorców

postojowePonad 3,7 tys. przedsiębiorców na Podkarpaciu otrzymało w środę(15.04) przelew w ramach pomocy o świadczenie postojowe na łączną kwotę ponad 7,5 mln zł.

poniedziałek, 06 kwiecień 2020 10:28

Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS?

pieniadzeOchrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową.

zusOrzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji,

zusZwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne

zusDotychczas wpłynęło 361 wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek (w oddziale ZUS w Rzeszowie – 298, w Jaśle – 63.).

Rodzice nadal będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczegoRodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres.

Wniosek o odroczenie płatności ZUSPrzedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z uproszczonego wniosku – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.


Świadczenie chorobowe dla osób powracających z zagranicyZUS: Świadczenie chorobowe dla osób powracających z zagranicy


ZUS: Prowadzimy prace nad uproszczeniem formularzy dot. wsparcia przedsiębiorcówProwadzimy prace nad uproszczeniem formularzy umożliwiających wsparcie przedsiębiorcy przez ZUS.