Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

wtorek, 22 listopad 2022 11:03

poezja

Organizowanemu 30 listopada 2022 roku wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa malarska Bartłomieja Smyki inspirowana Beskidem Niskim oraz oprawa muzyczna zespółu Tarnina (GOK Tarnowiec) i Adriana Pawlus (MORIA).

Bartłomiej Smyka urodził się w Jaśle. Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowcu. Jest absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie uzyskał dyplom w pracowni grafiki prof. Stanisława Góreckiego, specjalizacja linoryt. Jest uczestnikiem wystaw zbiorowych i indywidualnych w Sanoku, Jarosławiu, Tomaszowie Lubelskim, Rzeszowie, Dębicy oraz Jaśle.
Twórczość Bartłomieja Smyki to próba przekazania emocji i fascynacji, światła i własnej wrażliwości; to z jednej strony realistyczne, spojrzenie i afirmacja natury, z drugiej impresyjne , przeplatanie tych dwóch elementów. W pracach dostrzec można nie tylko zachwyt nad krajobrazem, ale także głęboką refleksję na temat porządku i harmonii, miłość i szacunek dla piękna natury, poszukiwanie wewnętrznego spokoju i swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości. (…) Główną inspiracją autora jest trwające od lat zamiłowanie do wędrówek.

Zespół Tarnina powstał w 2010 roku wraz z powstaniem Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.
Założycielem i opiekunem zespołu jest Marta Kapała. Tworzą go dzieci i młodzież z Gminy Tarnowiec.
Zespół bierze rok rocznie udział w różnych imprezach środowiskowych, gminnych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich, przeglądach i festiwalach, m.in.: Festiwalu Smaków Regionalnych Pierogi, Gminnym Dniu Kobiet i Dniu Matki, Obchodach Święta Niepodległości, Nocy Świętojańskie, Konkursie „Na Nutę Kantyczek”, Międzynarodowym Konkursie „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej” .

Patronat medialny miastojaslo.pl oraz kobietakreatywna.pl

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno