Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 27 kwiecień 2022 12:34

3 maj

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy do zabrania ze sobą polskich flag narodowych.

W programie uroczystości jest msza święta w intencji Ojczyzny, która o godz. 10 rozpocznie się na płycie rynku w Jaśle. Po mszy uroczysty pochód patriotyczny przejdzie do parku miejskiego, a na jego trasie zaplanowano oddanie honorów pod tablicą upamiętniającą 200. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godz. 11.30 w parku odegrany zostanie hymn Polski, a Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła, wygłosi przemówienie okolicznościowe. Przy czym nie przewiduje się zorganizowanej ceremonii składania kwiatów przez delegacje na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Program artystyczny, przygotowany przez uczestników zająć Jasielskiego Domu Kultury rozpocznie się o godz. 11.45. Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja powinny zakończyć się o godz. 12.30.

Jednocześnie informujemy, że w związku z miejskimi obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja na terenie miasta niektóre ulice zostaną czasowo wyłączone z ruchu: ul. Rynek, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Gołębia, ul. P. Skargi i ul. Kościuszki w godzinach od 9.30 do 11.00 (dla organizowanych uroczystości) oraz: ul. Rynek, ul. Kościuszki, ul. H. Kołłątaja oraz ul. Sobieskiego, w godzinach od 11.10 do 11.30 na czas przemarszu uczestników uroczystości.

Urząd Miasta w Jaśle

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas