REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 11 wrzesień 2020 10:43

Wielkie monologi literatury z muzyką Chopina

Jasielski Dom Kultury zaprasza na „Wielkie monologi literatury z muzyką Chopina”. Bohaterem wydarzenia będzie znakomity polski aktor Jerzy Trela, który wystąpi w Jasielskim Domu Kultury 18 października br. o godz. 18.00. Będzie to kolejne spotkanie w ramach XII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub on line. Partnerami koncertu są: Miasto Jasło oraz Lotos Asfalt sp. z o. o. 
 
Na ten niezwykły spektakl złożą się monologi z „Dziadów” Adama Mickiewicza, „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego oraz przepełnione melancholią teksty Cypriana Kamila Norwida. Jerzy Trela wcielając się w słynnych bohaterów, chce ocalić od zapomnienia znakomitych polskich twórców romantycznych, kreśląc jednocześnie swój katalog wspomnień z życia zawodowego.
W repertuarze znalazły się : „Idę z daleka…”, „Pamiętam, niegdyś wchodziłem…”, „Chcę żeby w letni dzień” – „Wyzwolenie” St. Wyspiańskiego; „Znałem go, będąc dzieckiem…”, „Wielka Improwizacja” – „Dziady” A. Mickiewicza; „No, ja winien tej śmierci” – „Sędziowie” St. Wyspiańskiego; „Fortepian Szopena” – C.K. Norwida.
Po spektaklu publiczność będzie mogła się spotkać się z aktorem i podzielić wrażeniami z tego niezwykłego wydarzenia artystycznego. „Wielkie monologi…” cieszą się ogromnym powodzeniem,  zarówno w Polsce jak i za granicą.

(JDK)
 

REKLAMA

Fotograf Jasło