Plakaty

plakaty

czwartek, 03 sierpień 2017 13:10

pierogi

Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec serdecznie zapraszają na IX Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi, który odbędzie się 20 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu. Jak na nazwę imprezy przystało pierogów nie zabraknie dla nikogo. Będą się one pojawiać w różnych postaciach przez cały dzień. Od godziny 13:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło regionalne przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.Na scenie zaprezentują się lokalne Kapele Ludowe oraz Zespoły śpiewacze: Potakowianki, Dworzanie, Zespół Tarnina oraz Kapela Tarnowcoki. Nie zabraknie konkursów z pierogami w roli głównej.  Koła Gospodyń wezmą udział w Konkursie na Najlepsze Pierogi 2017 roku.Panie zmagać się będą w Konkursie Lepienia Pierogów na czas”,  Panowie zaś rywalizować będą w Konkursie „ Jedzenia pierogów na czas”. Konkursy te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród festiwalowych gości.Na straganach zaprezentują się przedstawiciele rzemiosła ludowego ze swoimi wyrobami: wikliniarskimi, hafciarskimi, szkłem artystycznym, ceramiką, kowalstwem.Na festiwalowej scenie wystąpi Zespół Pod Budą oraz Zespół REDLIN.

youtube mijal

Plakaty