Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

piątek, 27 styczeń 2023 10:59

Koncert Kolęd „Radośnie Panu kolędujmy”

Koncert Kolęd „Radośnie Panu kolędujmy”

Zapraszamy na pełen ciepła i świątecznego klimatu Koncert Kolęd „Radośnie Panu kolędujmy”, który odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 1 lutego  o godz. 18.00. Bezpłatne karty wstępu do odebrania w sekretariacie JDK.
Wykonawcy to soliści i recytatorzy Jasielskiego Domu Kultury, soliści Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, zespół wokalny z Jasielskiego Domu Kultury, zespół Jazz Kids z Jasielskiego Domu Kultury, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle pod kierunkiem Piotra Dudy. Koncert kończy okres kolędowy, tym bardziej chcemy poczuć  ten wyjątkowy świąteczny  klimat, życząc sobie byśmy mogli zapamiętać go na dłużej.

W koncercie usłyszymy kolędy i pastorałki tradycyjne, również podkarpackie w klasycznych i nowych aranżacjach w solowych i zespołowych wykonaniach, ale również kolędy współczesne, czy nawet autorskie. Kolędowanie uświetnią piękne teksty bożonarodzeniowe, przygotowane przez recytatorów JDK.
Prowadzenie koncertu- Marek Rolek. Organizatorami koncertu są Jasielski Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jaśle i Prywatna Szkoła Muzyczna I i II st. w Jaśle.

jdk

piątek, 20 styczeń 2023 11:01

Marek Dyjak w JDK

koncert dyjak plakat

Charakterystyczny, jedyny w swoim rodzaju artysta o mocnym głosie z niepowtarzalną chrypą wystąpi w Jasielskim Domu Kultury, w sobotę, 18 lutego br. o godzinie 18.00. Bilety: normalny 80 zł, ulgowy 60 zł, dla dwojga 100 zł, do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line.
Marek Dyjak jest kompozytorem, pieśniarzem i muzykiem. Swoją muzyczną drogę rozpoczął jeszcze w latach 90. XX wieku. Brał udział w wielu festiwalach i przeglądach wokalnych. Ma na swoim koncie 13 albumów studyjnych. Marek Dyjak wykonuje poezję śpiewaną, a także utwory utrzymane w klimacie jazzowym.

Ósmy album artysty „Moje fado” przyniósł mu ogromną popularność medialną. Kompozycja „Człowiek (Złota ryba)” znalazła się w pierwszej dwudziestce Listy Przebojów Programu III. W 2012 roku utwór „Ognia”, który nagrał wraz z Katarzyną Nosowską, Wojtkiem Soburą, Marcinem Zabłockim, Jarkiem Jóźwikiem i Marcinem Macukiem znalazł się na albumie „Męskie Granie 2012”. Projekt „Kobiety”, wydany w 2013 roku zawiera m.in. kompozycje z repertuaru: Katarzyny Nosowskiej, Stanisławy Celińskiej, Krystyny Jandy, Ewy Demarczyk czy Hanki Ordonówny. Sam artysta tak mówił o tym albumie: „Głęboko wierzę, że tym sposobem oddam hołd nie tylko wielkim artystkom, z których twórczości pragnę czerpać, ale wszystkim paniom tego świata...”. 26 października 2021 roku ukazał się ostatni album Marka Dyjaka - „Na wzgórzu rozpaczy”.

Płyta zbiera dobre recenzje i spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród publiczności, a artysta zapewnia: „Nadal będę koncertował o miłości, dopóki wystarczy mi tchu, bo przecież tylko o miłość całe życie mi chodzi. Będę brał udział w różnych projektach muzycznych i filmowych.”

Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni „Nowego Dyjaka”, który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia. Będzie to nieco kontrastujące przedsięwzięcie z dotychczasowym dorobkiem wokalisty, ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru i w tym względzie nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

Markowi Dyjakowi towarzyszyć będą znakomici muzycy:
Mateusz Kołakowski - pianista, regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych, wystąpił między innymi w Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago. Laureat Nagrody The Most Promising Performer Podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego W Paryżu, Uczestnik Festiwalu Jazzowego W Montreux W Szwajcarii, A Także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze.

Saksofony Lech Szczerba - krakowski muzyk jazzowy, grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie, legenda polskiej sceny muzycznej od lat grający z największymi artystami takimi jak Grzegorz Turnau , Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.

Alan Wykpisz - kontrabas, laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015. Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja czy Indie.
Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Joel Frahm, Adam Pierończyk, Michał Urbaniak, Grzegorz Karnas, Aga Zaryan czy Grzech Piotrowski.

JDK

piątek, 20 styczeń 2023 10:43

Koncert The PolishTenors

Koncert The PolishTenors

Najpiękniejsze arie i piosenki o miłości w wykonaniu The Polish Tenors zabrzmią 13 lutego o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury. Bilet w cenie 50 zł można kupić w sekretariacie JDK lub online.

Przystojni i utalentowani: Sylwester Targosz- Szalonek, Piotr Pastuszka i Łukasz Ratajczak, przeniosą widzów w świat opery, operetki i przebojów muzyki rozrywkowej w najlepszym wydaniu. Podczas koncertu „Con Amore” ze sceny JDK popłyną dźwięki m. in. „Libiamo”, „Ach kobietki”, Aria Boniego z operetki „Księżniczka Czardasza”, czy uwielbiana przez publiczność „Delilah”. Koncert w wykonaniu artystów jest doskonałą okazją do spędzenia poniedziałkowego wieczoru, ale może być także prezentem walentynkowym dla bliskiej osoby.

Sylwester Targosz-Szalonek
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie śpiewu solowego, uczestniczył także w mistrzowskich kursach wokalnych w Wiedniu, USA, Bułgarii, Wielkiej Brytanii. Jest także absolwentem w mistrzowskiej klasie prof. CesareColona (Berlin). Bierze udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in.: Festiwalu Alkagran w Czechowicach-Dziedzicach, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej „Vivail canto” w Cieszynie, Międzynarodowym Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Festiwalu Bachowskim w Świdnicy oraz Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy. W programie posiada liczne partie solowe pozycji operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych. W 2008 roku uczestniczył w szeregu przesłuchań do roli Tebaldo w operze Capuleti i Montecchi V. Belliniego, które odbyły się w Berlinie. Na ponad 400 przesłuchanych kandydatów został zaproszony do realizacji tejże opery, której nagrania dokonał wraz z Teatrem Miejskim w Braunschweig, w czerwcu 2008 r. W sierpniu 2008 roku otrzymał statuetkę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. Współpracuje z: Kammeroper Schloss Rheinsberg, Teatrem Wielkim Operą w Poznaniu, Teatro di Verdi, Teatro Massimo Palermo, Orchestra Siciliana we Włoszech, Filharmonią we Frankfurcie, Filharmonią Śląską, Toruńską, Zabrzańską, Poznańską i Częstochowską.

Piotr Pastuszka
Ukończył studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz studia II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Młody artysta dał się poznać na wielu scenach w kraju i poza jego granicami. Dzięki zdobytym umiejętnościom zadebiutował na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Monsieur Tricquet’a w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego oraz partią „Don Basilia” w operze „Wesele Figara” W. A. Mozarta. Spektakle odbyły się w ramach Międzynarodowego Operowego Forum Młodych. Brał udział w polskiej prapremierze w roli tytułowej opery komicznej „Abu Hassan” Carla Marii von Webera, organizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi oraz premierze opery „Semele” G.F. Haendla w roli Jupitera, w Teatrze Wielkim w Łodzi. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Piotr Wajrak, Damian Borowicz, Marcin Wolniewski, Piotr Sułkowski i Woytek Mrozek oraz znanymi reżyserami: Jitka Stokalska, Hanna Hojnacka, Eva Buchmann, Marek Zajączkowski, Jan Naturski i Aleksandra Mazoń. Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku. Jest solistą Teatru Muzycznego „Forte” we Wrocławiu.

Łukasz Ratajczak
Absolwent studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu. Występował w Niemczech, Austrii i Kazachstanie. Zadebiutował jeszcze na studiach rolą Boniego w „Księżniczce Czardasza” Emmericha Kalmana, wystawianej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w 2016 roku.
Brał udział w wielu kursach wokalnych m.in. w Mistrzowskim Kursie profesora Andrzeja Żarneckiego w Łodzi w 2013 roku, w Mistrzowskim Kursie Wokalnym w Rheinsbergu w 2014 roku, Kursie Techniki i Interpretacji Wokalnej w Kamieniu Pomorskim w 2014 roku, w Mistrzowskim Seminarium Wokalnym w Bydgoszczy w 2014 roku oraz w Masterclass, podczas Internationale Sommerakademie Unieversität Mozarteum Salzburg w Salzburgu w 2015 roku.
Jako solista współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Warszawską Operą Kameralną, Operą Krakowską, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku i Teatrem Muzycznym w Lublinie. Występował również na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Od 1 września 2016 roku jest nauczycielem śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu.

jdk

 

czwartek, 27 październik 2022 11:13

Wycieczka rowerowa śladami miejsc pamięci

Wycieczka rowerowa śladami miejsc pamięci

Zaplanowana na sobotę, 5 listopada br., jesienna wyprawa rowerowa śladami miejsc pamięci prowadzić będzie trasą: Jasło - Gorajowie - Babia Góra - Bierówka - Warzyce - Jasło. Miłośników zwiedzania zaprasza na nią Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Liczba miejsc ograniczona.

Cykliści przejadą wzgórzami nad Warzycami, zwanymi Garbem Warzyckim, będącym najbardziej wysuniętą częścią Pogórza Strzyżowskiego. W rejonie tym znajdują się relikty dawnego osadnictwa oraz mogiły przypominające tragiczne losy ludzi wciągniętych w wir wojen.
Uczestniczący wycieczki rowerowej KK-T JDK przemierzą około 30 km, odwiedzając miejsca pamięci w okolicach Jasła. Pierwszy odcinek drogi biec będzie międzygminną spacerową trasą turystyczną im. Konstytucji 3 Maja na tzw. Babią Górę (387 m n.p.m.), w pobliżu której znajduje się pomnik poświęcony rozstrzelanym przez hitlerowców żołnierzom Wojska Polskiego w 1940 roku. Kolejnym punktem na szlaku będą mogiły kurhanowe na pograniczu Bierówki i Lubli, pochodzące z okresu kultury sznurowej. Następnie program przewiduje zwiedzanie miejsca martyrologii w lesie warzyckim, gdzie Niemcy wymordowali 5 tysięcy osób narodowości polskiej, żydowskiej i łemkowskiej oraz jeńców sowieckich. Ostatnim odwiedzonym miejscem będzie cmentarz z I wojny światowej, na którym spoczywają żołnierze rosyjscy, niemieccy i austriaccy polegli w walce, w maju 1915 roku.
Program wyjazdu przewiduje ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce.

***

Termin: 5 listopada br. (sobota), godz.9.00, wyjazd sprzed JDK.
Koszt: 15 zł.
Liczba uczestników: 20 osób.
Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.
Informacje: tel. 514 284 625.
Uwaga, jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

Zaszczep pupila, to tylko chwila! – akcja informacyjna

Informacja Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotycząca zasadności szczepień zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów przeciwko wściekliźnie.

Poinformuj nas