Świętujemy razem. Koncert świąteczno – noworoczny w JDK

Jasielski Dom Kultury zaprasza na świąteczno – noworoczny koncert, w którym wystąpią soliści, recytatorzy i zespoły z Jasielskiego Domu Kultury, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle. Koncert odbędzie się 1 lutego br. o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.
Wydarzenie rozpoczyna trzy ważne jubileusze, które przypadają w tym roku. Są to: 70-lecie Jasielskiego Domu Kultury, 50-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle oraz 25-lecie Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Koncert kończy czas kolędowania, dlatego też usłyszymy kolędy tradycyjne i współczesne oraz teksty bożonarodzeniowe, natomiast atmosferę trwającego karnawału podkreślą utwory rozrywkowe m. in. z repertuaru Ewy Bem i Zbigniewa Wodeckiego.
Soliści z JDK i PSM I stopnia wystąpią z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego pod kierunkiem Wojtka Nowickiego (muzyka JDK) i Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Dudy.

(JDK)

czwartek, 16 styczeń 2020 11:43

Konkursy: Zostań autorem w Lirycznym Jaśle

Konkursy: Zostań autorem w Lirycznym Jaśle

W związku z dużą rozpiętością terminów ferii zimowych w poszczególnych województwach przedłużamy termin składania prac na XXV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” do 31 stycznia 2020 (piątek). Decyduje data stempla pocztowego.
Organizatorem Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Konkurs jest adresowany do autorów wierszy i opowiadań. Przypominamy, że uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas 4-8 ze szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu:

– w kategorii wiersze –  5 wierszy
– w kategorii opowiadania – 2 opowiadania.

Tematyka prac jest dowolna, ale nie mogą to być wypracowania szkolne. Prace laureatów zostaną nagrodzone i opublikowane w tomiku „Liryczne Jasło” wydawanym przez Bibliotekę. Konkurs umożliwia dzieciom i młodzieży start jako młodym twórcom literatury. Niektórzy z naszych laureatów wydali już własne utwory lub potwierdzili swój talent w innych ogólnopolskich konkursach literackich.
Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowanym Regulaminem Konkursu, który wraz z Kartą uczestnika i Oświadczeniem można pobrać ze strony biblioteki (zakładka z prawej strony tekstu).
Tylko utwory uczestników, którzy spełnili kryteria podane w Regulaminie będą rozpatrywane przez jury Konkursu.

Szczegółowe informacje:
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Oddział dla Dzieci i Młodzieży
Magdalena Chart
Renata Grzegorczyk
Małgorzata Smyka

Tel. 13 446 26 02, wew. 35

czwartek, 16 styczeń 2020 11:37

RUBINOWE GODY

RUBINOWE GODY

Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz? Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej,
niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa?


"Rubinowe gody" to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.