środa, 16 marzec 2016 09:56

Fuszerka za publiczne pieniądze czy fachowcy od siedmiu boleści? Wyróżniony

Fuszerka za publiczne pieniądze czy fachowcy od siedmiu boleści?O Jasielskim Domu Kultury w lokalnej prasie i portalach informacyjnych było ostatnio bardzo głośno. Wszystko za sprawą jego gruntownego remontu i przebudowy.


Dla przypomnienia wszystkie prace budowlane realizowano w oparciu o projekt „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej domu kultury w Jaśle i Liptovskim Mikulášu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy transgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013”.

Rozbudowa Jasielskiego Domu Kultury była koniecznością nie tylko ze względów estetycznych ale m.in. z uwagi na zmieniające się przepisy przeciwpożarowe. Nieodzowne w całym przedsięwzięciu było zakończenie prac najpóźniej do 30 września 2015 roku. Mieszkańcy Jasła potrzebowali nowego, unowocześnionego, na miarę XXI wieku budynku, który będzie wizytówką miasta ... czytaj: którego nikt nie będzie się wstydził. 

O tym, że zadanie jest trudne (z uwagi na krótki czas realizacji) wiedziano od samego początku; o mogących pojawić się niedogodnościach lub późniejszych ewentualnych niedociągnięciach wynikających z braku czasu również.

Niestety jak wielu z fusów wróżyło okazuje się, że przez pośpiech powoli można zaobserwować skazy i niedoskonałości.
Oczywiście bajzlu większego niż przed remontem nie ma i JDK posiada chociażby więcej miejsca np. do zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.
Pociągnięcia skalpelem w pierwszej kolejności wymagała sala widowiskowa. Brzydkie fotele na widowi i cała oprawa były zdecydowanie passé. Odnowiono? Oczywiście. Wchodząc dziś do sali widowiskowej, na pierwszy rzut oka stykasz się z nowoczesnością. Wystarczy jednak wziąć ją pod lupę (nie musisz się przy tym zbyt dużo gimnastykować), by zauważyć wady: podłoga rusza się, jakby miała ochotę zatańczyć, a scena zaczyna ,,wychodzić z siebie” czyli najzwyczajniej w świecie się rozłazi.

 

Scena Jasielskiego Domu Kultury po remoncie

 

Niecałe siedem miesięcy prac budowlanych dało oszałamiający efekt: mamy zmodernizowany, ale zaczynający skrzypieć JDK. 

Szanowne władze naszego jasielskiego magistratu, może najwyższy czas zacząć z wyprzedzeniem składać wnioski o dofinansowania. Nie stawać na głowie, gdy ma się już nóż na gardle, bo wówczas efekty są jakie są. Co teraz pozostaje? Pewnie odwiedzić wykonawce i złożyć reklamację, póki nam się cały JDK nie rozleci.

Dla przypomnienia

Powierzchnia dobudowana JDK - 789,50 m2,
Powierzchnia po dobudowie JDK - 3 924,60 m2

W JDK wykonano:
- wzniesienie nowych części budynku,
- konieczne wyburzenia,
- przebicia,
- wymurowania nowych fragmentów ścian w istniejącym obiekcie,
- termomodernizację dachu i elewacji,
- wymianę wewnętrzną i zewnętrzną stolarki okienno-drzwiowej,
- ułożenie nowych posadzek,
- montaż sufitów podwieszanych,
- wykończenie ścian i aranżacje pomieszczeń.
- remont sali widowiskowej wraz z wymianą foteli, podestów, schodów, okładzin akustycznych na suficie i ścianach, nowe wyposażenie techniczne i remont sceny, jej nagłośnienie i oświetlenie.

 

Jasielski Dom Kultury

 

Projekt objął w całym obiekcie wykonanie nowych instalacji wodno-kanalizacyjnch, wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, CO, instalacji elektrycznych, sygnalizacji alarmowo pożarowej SAP I instalacji strukturalnych IS.

Realizację inwestycji powierzono KPB w Krośnie SA.

Komentatorka

 

SPROSTOWANIE TUTAJ

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+2 # Edyp 2016-03-17 19:45
Ciekawe z czego ta podłoga jest zrobiona że tak ją wygieło ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # bzzzz 2016-03-24 07:40
to fachowcy od siedmiu boleści .KPB w Krośnie SA.zapewne ma kontakt z osobą układającą panel :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin