REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 05 czerwiec 2013 17:43

Kolorowe książkowe światy - piknik z udziałem Pawła Beręsewicza

Kolorowe książkowe światy

4 czerwca sala lustrzana Jasielskiego Domu Kultury wypełniła się dziećmi ze szkół podstawowych, które wzięły udział w spotkaniu z Pawłem Beręsewiczem ,,Kolorowe książkowe światy".


Głównymi bohaterami spotkania były dzieci ze szkoły podstawowej nr 1, nr 2 z Jasła oraz szkoły podstawowej z Jareniówki. Spotkanie odbyło sie przy okazji ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom".

Kolorowe książkowe światy


Wspólne głośne czytanie rozpoczęło imprezę. Czytali burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Paweł Beręsewicz, Barbara Wątroba - przedstawicielka piekarni sponsorującej nagrody oraz Anna Przywara z przedsiębiorstwa PGNiG.

Kolorowe książkowe światy


Kolorowe książkowe światy


Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nie zabrakło krótkich dyskusji ale również zabaw integracyjnych z udziałem aktorów Teatru Maska z Rzeszowa.
Emocje górowały podczas spotkania autorskiego z Pawłem Beręsewiczem, który w sposób humorystyczny opowiadał dzieciom o przykładowych swoich książkach.

Paweł Beręsewicz w rozmowie z nami opowiada o swojej twórczości, o tematyce jego książek oraz planach pisarskich na przyszłość.

Kolorowe książkowe światy


Zajmuję się pisaniem książek dla dzieci i młodzieży, a także tłumaczeniem książek z języka angielskiego. Pisaniem książek zajmuje się od około 10 lat. Początkiem pisania są moje własne dzieci, bo to dla nich zacząłem pisać. Lubię pisać dla dzieci, dobrze się z tym czuję. Umiem myślę z dziećmi rozmawiać. Stąd się wzięło moje ,,dziecięce pisanie". Piszę książki zarówno dla małych dzieci, jak i dla młodzieży. Ktoś kiedyś powiedział, że moje książki rosną wraz z moimi dziećmi. Rzeczywiście coś w tym jest. Zacząłem pisać dla dzieci zupełnie małych, teraz piszę również dla gimnazjalistów (...) Na spotkaniach autorskich staram się dzieci zachęcić takim hasłem ,,miłosne książek", są to oczywiście książki o sercowych perypetiach nastolatków. To jest temat, który nigdy się nie zestarzeje i wszystkich interesuje. Choćby ktoś nie wiem ile protestował, czerwienił się i uciekał przed tymi tematami to na pewno się zainteresuje. Pracuję nad pewną książką, w zasadzie zacząłem pracować; teraz troszkę odłożyłem na bok, bo się zajmuję tłumaczeniem, ale mam w planach taką książkę o pieniądzach, o zarabianiu pieniędzy. Myślę, że jest to temat troszkę zapomniany, zaniedbany w dziecięcej literaturze, a bardzo zawsze dzieci interesuje. Jest to ważny temat, taki codzienny i każdy się z tym sposobem zarabiania pieniędzy, skąd się one biorą zetknie. O takich sprawach chciałbym książkę napisać. Moja najnowsza książka dla gimnazjalistów, którą chciałbym polecić to ,,Wszystkie lajki Marczuka". Te ,,lajki" na pewno wszystkim wielbicielom facebooka natychmiast się skojarzą. Rzeczywiście facebook w tej książce bardzo ważną rolę odgrywa. Jest to książka przygodowa, jest to historia szkolna, ale jest to również pewne ostrzeżenie przeciwko zbytniemu ufaniu tym nowoczesnym mediom – mówi pisarz

Kolorowe książkowe światy


Kolorowe książkowe światy


Kolorowe książkowe światy


Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały książkę Juliana Tuwima oraz słodkości. Do szkół powędrowały egzemplarze książek Pawła Beręsewicza wraz z autografem autora.

Anna Dziura

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Alicja 2013-06-05 19:11
Wspaniały człowiek z niesamowitym darem rozmawiania ale też i rozbawiania dzieci. Sympatyczna postać.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin