niedziela, 05 styczeń 2014 21:59

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Soli Deo

Koncert kolęd i pastorałekPolskie kolędy i pastorałki rozbrzmiały 5 stycznia w kościele pw. Św. Stanisława w Jaśle. Fotorelacja

W koncercie wystąpił chór Soli Deo pod dyrygenturą Moniki Twarduś oraz recytatorzy Jasielskiego Domu Kultury przygotowani przez Helenę Gołębiowską.
Chór Soli Deo istnieje przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego i parafii Św. Stanisława BM w Jaśle od 2006 roku.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Soli Deo

- Pragniemy zaprosić Was wszystkich do kolędowania. Niech to nie będzie tylko teatr aktorów ale wspólne kolędowanie. Niech to Żywe Słowo przychodzi do Nas, by ukochać swą wielką miłością. Zapraszamy do włączenia się w tą tajemnicę Bożego Narodzenia, w której Bóg obdarza nas swoją łaską, swoją radością i miłością – mówił ks. Łukasz Mariuszyc, wikariusz z parafii św. Stanisława

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Soli Deo

Podczas koncertu młodzi Artyści wykonali kolędy i pastorałki w czterogłosowym układzie tj. Nuż my dziś krześcijani, Anioł pasterzom mówił, Nad Betlejem w ciemna noc, Już Cię żegnamy, Północ już była, A cóż z tą dzieciną, Paśli pasterze woły, Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi.
Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd, a w ich śpiewanie włączyli się obecni na koncercie słuchacze. Zaśpiewano: O gwiazdo betlejemska, Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy,W malutkiej stajence, Skrzypi wóz, Pójdźmy wszyscy do stajenki.

Anna Dziura