piątek, 06 grudzień 2013 17:28

Uchwycić nieuchwytne – wystawa „Sacrum w kolorze drewna” w Galerii JDK

IS IMG 1227

Kilkadziesiąt przepięknych, nastrojowych fotografii autorstwa Alicji Przybyszowskiej z Nowego Sącza można oglądać na wystawie „Sacrum w kolorze drewna” w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Fotorelacja

Wśród zdjęć są nagradzane na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ekspozycja będzie czynna do 4 stycznia 2014 r.

IS IMG 1195

Autorce udało się uchwycić zaklęte w cerkiewnej architekturze ponadczasowe piękno i nastrój chwili. Zdjęcia robiła w różnych porach roku i dnia. Na niektóre ujęcia „polowała” godzinami, czekając, aż przyroda stworzy odpowiednią scenerię. Efekt jest niewiarygodny. Na wystawie można obejrzeć perełki budownictwa sakralnego ukryte w rzadko odwiedzanych zakątkach Polski, Słowacji, Ukrainy, Rumunii... Wraz z zadziwiającym krajobrazem tworzą niewyobrażalnie piękne kompozycje. Warto wybrać się do JDK, żeby to zobaczyć, ale trzeba zarezerwować sobie trochę czasu na zwiedzanie, bo od wciągających widoków trudno oderwać wzrok.

IS IMG 1228

Wernisaż, który odbył się 5 grudnia wieczorem zgromadził liczne grono wielbicieli sztuki fotograficznej, którzy mieli okazję porozmawiać z niezwykle otwartą, sympatyczną autorką.
Wspaniałą oprawę muzyczną otwarcia wystawy zapewniło „Trio smyczkowe” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia: Agata Petrycka - I skrzypce, Joanna Konieczna – II skrzypce, Hubert Reczek – wiolonczela, przygotowane przez Elżbietę Bykowiec.
JDK - st