REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 02 grudzień 2013 14:56

JasMaty z „Dziewczynami”

IS DPP 0126

W niedzielę (1 grudnia) młodzi adepci sztuki wokalnej wraz z zespołem „Dziewczyny” zaprezentowali najpopularniejsze piosenki Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza w ramach kolejnego koncertu z cyklu „JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty”. Fotorelacja


Koncert, który odbył się na deskach Jasielskiego Domu Kultury był zwieńczeniem trzydniowych warsztatów wokalnych.
W warsztatach wzięło udział dziesięcioro uczestników z Jasła i powiatu jasielskiego, którzy pod okiem jaślanki Anny Karamon – Szafraniec i Aleksandry Nowak, wokalistek grupy, pracowali nad emisją głosu. Po raz kolejny zespół przyjechał do Jasła na zaproszenie Jasielskiego Domu Kultury i burmistrza miasta, Andrzeja Czerneckiego. Przybyli na koncert mogli usłyszeć utwory znane m.in. z serialu „Wojna Domowa” czy komedii „Małżeństwo z rozsądku”.

IS DPP 0128


IS DPP 0137- W ciągu tych trzech dni młodzież zmierzyła się z naprawdę trudnymi warsztatowo kompozycjami. Naprawdę Jasło może być dumne, że mamy takich zdolnych młodych ludzi. Myślę, że należą się im wielkie brawa – powiedziała Anna Karamon – Szafraniec.
Scenografia widowiska znakomicie współgrała z jazzowymi aranżacjami znanych przebojów. Młodzi wokaliści przypomnieli m.in. takie utwory jak: „Tak bardzo się zmienił świat”, „Tak bym chciała kochać już”, „Nie mam jasności w temacie Marioli”, „Tylko wróć”, „Wyrzeźbiłam twoja twarz w powietrzu”, „Łagodnie płynę w twych ramionach”, „Oddalasz się” czy „Małżeństwo z rozsądku”. Zwieńczeniem koncertu był wykonany przez wszystkich uczestników warsztatów utwór „Wszystko dla mamy gdy mamy Dzień Mamy”. Zespół „Dziewczyny” wykonał również takie hity jak: „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” oraz zagrany na bis „Jeszcze w zielone gramy”.
pch (JDK)

 

{youtube}PwBUa9hoGTU&list=PLF450766941AB398F{/youtube}

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Ja :3 2013-12-03 16:27
Wszystkich zarówno urodą, jak i talentem, pobiła Oliwka H.;]
Ogólnie, koncert zdecydowanie wart uwagi. :lol:
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # gość 2013-12-04 15:06
Całkiem fajny koncert
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin