REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 29 listopad 2013 16:44

Prawda, czyli dywagacje o miłości

IMG 5241

W 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności. Teraz widzowie mogli ją zobaczyć także w Jaśle.


„Prawda” - znakomita sztuka Floriana Zellera w reżyserii Jerzego Bończaka została wystawiona w Jasielskim Domu Kultury, w ramach V Jesiennych Spotkań z Teatrem 28 listopada br.
Prawda – czy rzeczywiście istnieje i jak ją odróżnić od nieprawdy. Gdzie jest granica pomiędzy nimi? - Ten spektakl mówi o miłości. To takie dywagacje o prawdzie, o miłości, o spojrzeniu na to, czy one są prawdziwe – powiedział witając widzów Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

IMG 5245


IMG 5264


Znakomita komedia napisana śmiesznie, zabawnie i inteligentnie – jak podkreśla główny bohater, grany przez Piotra Polka, pokazuje nam skomplikowane zakamarki ludzkiej duszy. Bohaterowie rozmawiają szczerze o miłości. Ale niewiadomo czy są wobec siebie rzeczywiście szczerzy, czy mówią prawdę, czy tylko jej część, a może w ogóle jej nie mówią. Każdy z nich ma swoją prawdę i każda jest inna. Rodzi się pytanie czy jest ona kłamstwem, czy tylko każdy inaczej ją postrzega. Jaka jest więc prawda? - Jest po każdej ze stron, ale spektakl pokazuje gdzie jest granica pomiędzy nieprawdą a prawdą. Czy to, co nam się wydaje prawdą, jest jeszcze prawdą i to, co się nam wydaje ewidentną nieprawdą - ten spektakl pokazuje, że w rezultacie - może się okazać prawdą – mówi aktor.

 

IMG 5241


Obok Piotra Polka na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili: Małgorzata Pieczyńska, Magdalena Wójcik oraz Karol Strasburger.
Partnerami wydarzenia byli: Grupa Lotos, Polska Spółka Gazownicza oraz Burmistrz Miasta Jasła.

 

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin