REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 22 listopad 2013 17:34

Julian Tuwim słowem i pędzlem malowany w ISP Nr 12 w Jaśle

142

Julian Tuwim to jeden z najpopularniejszych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.


Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. My również ulegliśmy czarowi pełnego magii i humoru świata, który powołał do życia w swoich wierszach. W ramach obchodów „Roku Tuwima” przygotowaliśmy więc dla uczniów klas I-VI Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Jaśle konkurs „Twórczość Juliana Tuwima słowem i pędzlem malowana”. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom utworów poety, promowanie czytelnictwa oraz kształtowanie postaw twórczych i kreatywności. Każda klasa zgłosiła do konkursu prace plastyczne i przygotowała prezentację sceniczną wylosowanego na apelu wiersza Tuwima.

IS a (5)


IS a (8)


Przegląd małych form scenicznych miał miejsce w wypełnionej po brzegi szkolnej auli 19 XI 2013 r. Widownię powitała swym gwizdem lokomotywa z wiersza poety, która wtoczyła się na scenę. Najpierw uczniowie obejrzeli bajkową prezentację dotyczącą tego utworu i wysłuchali piosenki powitalnej poświęconej bohaterom Tuwimowskich wierszy. Następnie zawiadowca stacji Tuwimowo zapraszał kolejne klasy na scenę. W wykonaniu klasy Ia obejrzeliśmy inscenizację wiersza „Okulary”, klasa Ib zaprezentowała utwór „Słoń Trąbalski, klasa IIa zaprosiła nas na spotkanie z Grzesiem kłamczuchem. Dzięki uczniom IIIa spotkaliśmy bohaterów „Rzepki”, IVa przedstawiła swoją wizję sceniczną utworu „O panu Tralalińskim”, zaś w wykonaniu uczniów IVb podziwiać mogliśmy inscenizację „Zosi Samosi”. Klasa Va przygotowała prezentację wiersza „Warzywa”, a VIa zaprosiła nas na audycję „Ptasiego radia”. Widzom i jury konkursowemu bardzo podobały się kolorowe kostiumy, rekwizyty, pomysłowa scenografia oraz aktorskie popisy naszych młodych artystów. Świadczą o tym burzliwe oklaski nagradzające kolejne prezentacje oraz werdykt jury, które przyznało w kategorii klas I-III miejsce I klasom Ia i IIIa, zaś miejsce II - klasom IIa i Ib. W kategorii klas IV – VI miejsce I wywalczyły klasy IVa i IVb, a miejsce II przyznano uczniom Va i VIa. Przedstawiciele poszczególnych klas odebrali z rąk pani dyrektor Aleksandry Zajdel – Kijowskiej słodkie upominki.

IS a (9)


IS a (10)


Podczas spotkania wszyscy uczniowie mogli także sprawdzić swoją znajomość twórczości Tuwima, biorąc udział w przygotowanym przez organizatorów quizie. Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych zgłoszonych na konkurs. W kategorii „Twórczość Juliana Tuwima pędzlem malowana” nagrodzeni i wyróżnieni zostali następujący uczniowie:
klasy I- III
I miejsce - Mateusz Żołądź (IIa),
II miejsce – Dominika Florko (IIa),
III miejsce – Magdalena Opałka (IIIa),
wyróżnienie: Alan Bieszczad (Ia), Wiktoria Florko (IIa), Jan Madej (Ib),
klasy IV- VI
I miejsce – Malwina Karamon (IVb),
II miejsce – Aleksandra Szewczuk (Va),
III miejsce – Wiktoria Śliwa (Via),
wyróżnienie- Patrycja Mastaj (IVb).

IS a (12)


Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Renata Goleń, która pogratulowała wszystkim uczniom wspaniałych występów. Ponieważ taka forma popularyzacji twórczości Juliana Tuwima wszystkim przypadła do gustu, postaramy się w kolejnych latach przypomnieć naszym uczniom utwory innych klasyków poezji dziecięcej.

ZSM Nr 3 w Jaśle

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # Ciocia 2013-11-22 18:19
Kochane dzieciaczki,prz epiękne przedstawienia. Gratulacje dla wszystkich !!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin