REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 14 listopad 2013 18:48

Święto Ojczyzny w naszych rodzinach

media2

Świętujmy razem! – pod takim hasłem rodziny uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle spotkały się w piątkowy wieczór 8 listopada 2013 r., aby świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Podczas spotkania chętni wzięli udział w „Małym teście z historii”. 14 rodzin odpowiadało na pytania dotyczące Święta Niepodległości oraz dziejów Polski. Zwyciężyły 3 dziewczynki, które na potrzebę testu utworzyły rodzinę „Woźniak-Szot-Burek”. Drugie miejsce zajęła rodzina Filów, zaś trzecie - rodzina Schmidtów.
Po teście przyszła kolej na naukę i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, takich jak: „Pierwsza brygada”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani”. Pieśni pomagały śpiewać uczestniczki zajęć wokalnych MDK w Jaśle.

I miejsce


media5


Następnie dzieci z pomocą rodziców wykonały techniką wydzieranki kotyliony i wizerunek orła pochodzącego z godła Polski.
Na zakończenie goście, poprowadzeni przez uczestników zajęć tanecznych, zatańczyli wspólnie poloneza.
Spotkanie miało na celu wspólne – międzypokoleniowe przeżywanie radości z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci chętnie uczestniczyły w zaproponowanych formach, rodzice zaś mogli przypomnieć sobie fakty historyczne oraz tradycje związane z tym świętem.
Upominki i nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Jaśle.
Więcej zdjęć na stronie www.mdkjaslo.pl.

MDK w Jaśle

 

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin