REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 08 listopad 2013 21:57

Mistrzowie Booktalkingu

IMG 2770

W dniu 8 listopada 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu na Booktalking, czyli najlepszą mówioną recenzję książki zorganizowanego w ramach projektu „Wariacje literackie” przez MBP w Jaśle ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Celem konkursu było promowanie czytania dla przyjemności, rozwijanie świadomości literackiej czytelników, zachęcanie do sięgania po wartościową literaturę. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nagranie filmu, który zawierał ustną prezentację dowolnej książki metodą booktalkingu.

IMG 2761


IMG 2768


Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.
Jury w składzie: Barbara Sokołowska, Marcin Rąpała – DPD, Małgorzata Piekarska oceniając utwory brało pod uwagę oryginalną formę prezentacji, właściwy dobór słownictwa, modulację głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Kamil Bonar

II miejsce – Kamila Szewczyk
Jakub Woźnica

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone filmiki można obejrzeć na stronie bloga projektu:
http://wariacjeliterackie.blogspot.com/2013/11/mistrzowie-booktalkingu.html


MBP Jasło

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # gość 2013-11-09 12:37
Fajnie, ze jest taka inicjatywa, ale coraz bardziej irytuje mnie to wszędobylskie wpychanie się anglosaskich nazw, jak booktalking. Zupełnie jakbyśmy nie mogli promować naszych rodzimych inicjatyw, tylko wszystko małpowali z zachodu. Rozmowy o książkach toczyły się jak świat światem, ale teraz ktoś to nazwał booktalkingiem i od razu nobilitacja, nagrody etc...
Smutne to, chociaż dobrze, że takie rzeczy istnieją. Tylko żal czasów kiedy ludzie po prostu, zwyczajnie rozmawiali o książkach. I nikt nie widział w tym niczego niezwykłego.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin