REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 07 listopad 2013 14:50

Barwne przygody Calineczki

IS DSC 7575

Niezwykłe przygody Calineczki w wykonaniu Teatru Lalek „Rabcio” z uwagą śledziły dzieci, które przyszły w czwartkowe przedpołudnie (7 listopada br.) do Jasielskiego Domu Kultury.


Rozemocjonowane maluchy salwami śmiechu i gromkimi brawami reagowały na to, co działo się na scenie.
Calineczka to mała dziewczynka, która mieszkała wśród łąk. Pokarm dostarczały jej ptaki, a słońce ogrzewało, aby mogła beztrosko się bawić. Raptem, mieszkająca na łące Ropucha postanowiła, że zostanie ona żoną jej synka. I pewnie tak by się stało, gdyby nie rybki, które pomogły dziewczynce w ucieczce, co spodobało się dzieciom. Lecz wkrótce pojawił się kolejny kandydat na męża dla Calineczki – chrabąszcz.

IS DSC 7628


IS DSC 7613


Jego obecności na scenie towarzyszył gromki śmiech milusińskich zgromadzonych na widowni. Na szczęście rodzina chrabąszcza uznała, że dziewczynka nie jest dla niego odpowiednią partią. Głodną i opuszczoną Calineczkę znalazła Myszka, która dała jej schronienie w swojej norce. Myszka uwielbiała ser, a mnóstwo jego odmian miał jej bogaty sąsiad Kret. Aby mieć dostęp do tych smakołyków postanowiła, że Calineczka wyjdzie za niego za mąż. Wtedy Myszka zostałaby przyjacielem rodziny z dostępem do spiżarni Kreta. Na szczęście w podziemnych korytarzach dziewczynka znalazła Ptaka, który wydawał się martwy. Jednak dzięki jej opiece odzyskał siły i zdrowie. Następnie zabrał dziewczynkę do krainy kwiatów, gdzie zakochała się w duszku kwiatów i została jego żoną, ku wielkiemu zadowoleniu maluchów. Znakomita scenografia i światło, które przyczyniło się do budowania klimatu opowieści spodobały się dzieciom, które nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

pch (JDK)

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin