REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 24 październik 2013 13:23

IX Literacka Nagroda Nike

Nike

Młodzież sięga po trudną literaturę


- Wydawać by się mogło, że sztuka recytacji zamiera albo zacieśnia się do recytacji przez dziewczęta. Tymczasem w konkursie wzięło udział wyjątkowo dużo chłopców – podsumowuje IX edycję konkursu recytatorskiego Literacka Nagroda „Nike” Helena Gołębiowska, instruktor teatralny, wicedyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Nike


Literacka Nagroda Nike” adresowana jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ma na celu przybliżenie młodym ludziom twórczości nagrodzonej w danym roku nagrodą literacką. – Ten konkurs organizujemy głównie po to, aby młodzi ludzie sięgali i poznawali tę literaturę współczesną, czasami trudną – wyjaśnia H. Gołębiowska.

IS DSC 7305


W tym roku jury w składzie: Małgorzata Piotrowska (Młodzieżowy Dom Kultury), Krystyna Ziemba (Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle) oraz Janina Bieleń (Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza) wysłuchało 18 recytatorów i oceniło ich poziom jako bardzo wysoki. - Młodzi ludzie są wrażliwi, mądrzy, co widać po reperaturze, który wybierają – podkreśla Helena Gołębiowska.

IS DSC 7313


Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia I stopnia: Mateuszowi Knapikowi, Patrycji Piotrowskiej, Miłoszowi Stójowi, Poli Gołębiowskiej i Justynie Wójcik. Wyróżnienia II stopnia otrzymali: Wojciech Hałucha, Miłosz Momot, Marek Śliwa oraz Patrycja Świszcz. Natomiast wyróżniania III stopnia przyznano: Priscilii Prokesz i Angelice Smagackiej.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez organizatora czyli Jasielski Dom Kultury.

 ***

Nagroda literacka „Nike” jest przyznawana od 1997 przez fundację tej nagrody. Jej celem jest promocja polskiej literatury współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem powieści. Konkurs obejmuje tylko autorów żyjących.

kp( JDK)

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin