REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 22 październik 2013 20:30

Kocham Cię jak Irlandię, czyli Kobranocka w Jaśle

1

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Kobranocka, który odbędzie się 16 listopada br. o godzinie 18.00.


Podczas występu grupa wykona  m.in. utwory takie jak:.  „Hipisówka”, „List z pola boju,” „Niech żyje rewolucja” „Nikomu nie wolno się z tego śmiać” oraz najbardziej znany „Kocham Cię jak Irlandię”.

Kobranocka to toruński zespół, który na polskiej scenie muzycznej działa od blisko 30 lat. Powstał w 1984 roku, a już w sierpniu 1985 roku muzycy zagrali pierwszy koncert.  Liderem grupy jest „Kobra” - Andrzej Kraiński, wokalista i gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Jacek Bryndal, znany też jako "Atrakcyjny Kazimierz". Na stałe w zespole zacumował także Piotr "Wysol" Wysocki, a po wielu latach grania z muzykami drugim gitarzystą został Jacek Moczadło.  Bardzo ważnym członkiem - założycielem jest tekściarz zespołu  Andrzej Michorzewski, ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego.

Kobranocka w latach 1986 – 2005 sześciokrotnie wystąpiła na festiwalu w Jarocinie. Bardzo ważną płytą w ich dyskografii  jest pierwsza - "Sztuka jest skarpetką kulawego". Jednak sukces muzykom przyniosła piosenka „Kocham Cię jak Irlandię” z płyty „Kwiaty na żywopłocie”. Kolejnym hitem była „Hipisówka” z krążka „Po nieboskłony”. Zespół współpracował również z takimi sławami polskiej sceny muzycznej jak: Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Martyna Jakubowicz czy Anja Orthodox. Ich glosy można usłyszeć na albumach: „Po nieboskłony” oraz „Niech popłyną łzy”.

Kobranocka gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami, których cechą charakterystyczną (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest abstrakcyjna metaforyka.

kp (JDK)

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin