REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 19 październik 2013 21:31

Językowe wygibasy i słowne podskoki

piosO tym jak znakomicie, kolorowo, a zarazem zagadkowo można bawić się słowem przekonali się uczestnicy spotkania z Łukaszem Dębskim, autorem książek dla dzieci w zabawny sposób wspomagających naukę pięknej polszczyzny.


Zabawy językiem zorganizowane 15 października 2013 r. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle odbyły się w ramach projektu POLSKI! PO-WIEDZ TO! Spotkanie rozpoczął przegląd wierszy gościa.

5


6


Najmłodsi ze Szkół Podstawowych w Brzyskach, Warzycach, Umieszczu oraz SP nr 1 i 2, włączając się w recytację wybranych utworów autora znanych „Łamisłówek” i wielu innych zabawnych historii z językowymi hecami, wspólnie z nim poprowadzili spotkanie autorskie. Nie zabrakło Literozagadek i mini sprawdzianu ze znajomości alfabetu, detektywistycznego egzaminu ze słuchania ze zrozumieniem i słownych wyścigów w najsprawniejszym czytaniu wierszy łamiących języki. Na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeli film animowany na podstawie książki Łukasza Dębskiego i Anny Kaszuby Dębskiej pt. „Felicjanek 10”.

7


Projekt POLSKI! PO-WIEDZ TO! dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

MBP w Jaśle

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin